منو
سبد خرید

حج به روایت کارت پستال های تاریخی

حج به روایت کارت پستال های تاریخی
درحال حاضر موجود نمی باشد
حج به روایت کارت پستال های تاریخی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 43488
  • وزن: 1.00kg
  • SKU: 56393
  • UPC: 70
0 ریال

حج به روایت کارت پستال های تاریخی

نویسنده: گروه نویسندگان
مترجم: شادی نیک رفعت
ناشر: گمان - دانشگاه علامه طباطبایی
زبان کتاب: فارسی - انگلیسی
تعداد صفحه: 178
اندازه کتاب: خشتی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

گلاسه

این کتاب شامل کارت‌پستال‌هایی کمتردیده‌شده با موضوع حج و مناسک و اماکن مربوط به آن است که با متونی پژوهشی در مورد هر کارت‌پستال به منبعی تصویری- پژوهشی تبدیل شده است و مقدمه‌ دکتر رسول جعفریان بر کتاب نیز شرحی‌ است تاریخی و مختصر از تطور اماکن متبرکه و حرمین شریفین در طول تاریخ و البته چگونگی نخستین عکاسی‌ها از حج.

این کتاب حاصل فرآیندی طولانی‌ست که در آن ابتدا کارت پستال‌هایی با موضوع حج ابتدا جمع‌آوری و سپس کارت‌پستال‌هایی با ارزش تاریخی و تصویری جدا شد. بعد از انتخاب کارت‌پستال‌های برگزیده و قابل ارائه، یک تیم پژوهشی بررسی تاریخی و فرهنگی را آغاز نموده و کوشیده‌اند تا ضمن شناسایی دقیق هر کارت پستال، اطلاعاتی تاریخی و فرهنگی پیرامون آن‌ها ارائه نمایند و این علاوه بر متونی است که به عنوان رهارود سفر از طرف اهدا کننده در پشت تعدادی از کارت‌ها درج شده و نشانه‌ای از زمان، تاریخ و گیرنده کارت‌پستال است. ترجمه‌ متون پژوهشی کتاب به انگلیسی و دوزبانه بودن کتاب باعث شده تا بتوان کتاب را به مخاطبان غیرایرانی نیز توصیه کرد.

از ویژگی‌های کتاب می‌توان تصویرکردن مکان‌های مقدس تخریب‌شده مانند حدیقه‌الزهرا، به‌دست‌دادن تصویری مستند از چگونگی حج در طول یک قرن، تببین اهمیت و فراگیری حج در مقام مهمترین آیین عبادی در تمام ممالک اسلامی، شرح دقیق تاریخی-جغرافیایی مناسک حج به دو زبان فارسی و انگلیسی، تصویر نمودن حج همچون آیینی فراگیر و ضدمشرکان و مناسکی رحمانی و دلپذیر، نشان دادن گستردگی انتشار و محل چاپ کارت‌پستال‌های آیین حج در اوایل قرن بیستم و به دست دادن تبیین عرفانی- آیینی از مراسمات حج در کنار تصاویر تاریخی انکارناپذیر اشاره کرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات