منو
سبد خرید

حج برنامه تکامل ؛ زرکوب

حج برنامه تکامل ؛ زرکوب
-38 %
حج برنامه تکامل ؛ زرکوب
  • موجودی: موجود
  • مدل: 155231 - 60/1
  • وزن: 1.00kg
280,000 ریال
450,000 ریال

حج برنامه تکامل

نویسنده: سیدمحمد ضیاءآبادی
ناشر: تبیان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 458
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1376 - دوره چاپ: 5

 

مروری بر کتاب

سالکان طریق عبودیت و بندگی معتقدند که عبادات از نظر خاصیت اثرگذاری در روح و تکمیل نفس مختلفند.بعضی اثر تطهیر و تخلیه دارند و بعضی موجب تزیین و تحلیه جان می شوند. برخی رفع ظلمت از فضای روح بشر می کنند و برخی جلب نور و صفا می نمایند.

مثلا انفاق و صدقه اثرش تطهیر قلب است. روزه گرفتن مایه تقویت اراده و نیروی مقاومت در مقابل تمایلات نفسانی و تحصیل ملکه تقوی و مصونیت از غلبه شهوات است.در نماز جان آدمی با ذکر و مناجان با خدا نورانی می شود اما عبادت حج در میان انواع عبادات امتیازش این است که جامع الامرین است. هم خاصیت تطهیر دارد و هم مایه تزیین است. هم دفع ظلمت حب مال از دل می نماید و هم نورانیت ذکر و انس با خدا می آورد.

زیرا در حج انفاق مال، دور افتادن از خانواده، جدا گشتن از آسایش مالوف در وطن، تعطیل کردن کسب و کار و مشاغل زندگی مادی، تحمل رنج سفر و ناملایمات معاشرت با افراد بدخو و احیانا تشنگی ها و بی خوابی ها و انجام اعمال نامانوسی که طبع نمی پسندد و عقل سطحی فایده ای در آن نمی بیند مانند سنگ زدن به ستونهای بیابان منی و هروله کردن و از لباس معمولی خود در آمدن و سر تراشیدن و امثال این هاست که هر کدام به سهم خود در پاک کردن دل انسان از کبر و نخوت و خود خواهی و رام ساختن گردنکشان و خاضع نمودن نافرمانان فوق العاده موثر اند.این نمونه ای از خصیصه طهارت بخشی حج است. این کتاب بر آن است تا شما را با گوشه ای از اسرار این برنامه تکامل آشنا کند.

فهرست

* بخش اول: سر تشریع عبادت
* بخش دوم: آثار اجتماعی حج
* بخش سوم: اسرار روحی حج
* بخش چهارم: طی مراحل
* بخش پنجم: مواقف
* بخش ششم: اتمام حج و نتایج آن
* بخش هفتم: زیارت

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات