كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
حاکمیت شرکتی جدید

حاکمیت شرکتی جدید

نویسنده: مارتین هیلب
مترجم: گروه مترجمین
ناشر: دایره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 288
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

ابزارهای موفقیت برای هیات مدیره

زیر نظر : مرکز ترویج حاکمیت و مسئولیت شرکتی

ناظر علمی علیرضا امیدوار

تحولات مربوط به عصر اینترنت، سقوط بازارهای مالی، استراتژی پرخطر شرکتی، ارزش در ذهنیت مدیران ارشد و بحران های متعدد و مهم شرکتی موجب شد در زمانی بسیار کوتاه بسیاری از شرکت ها از بهترین به بدترین رتبه سقوط کنند. تجربیات در بسیاری از کشورها نشان می دهد که پاداش هایی همچون عضویت در هیات مدیره و انتخاب به عنوان مدیر سال، نه موفقیت آینده را تضمین می کند و نه از شکست ناگهانی شرکت پیشگیری می کند.

قانونمندی بیش از اندازه در توسعه قوانین و دستورالعمل ها خطری است که در حال حاضر وجود دارد. این تغییرات در بسیاری از کشورها پس از بحران های اخیر صورت گرفته است.

باید بپذیریم که مهارتها، آگاهی و آمادگی ذهنی که برای فعالیت مسئولانه یک عضو هیات مدیره لازم است، با ویژگیهایی که به ارتقای فرد به عنوان مدیر اجرایی شرکت منجر میشود، تفاوت دارد. برای نمونه، تا زمانی که آموزشهای مکمل به مدیران ارائه نگردد، شخصی مانند مدیر فنی مهندسی، مدیر فروش و توسعه بازار، مدیر توسعه محصولات یا مدیر منابع انسانی اغلب اطلاعات کمی درباره مسائل کلان شرکت مانند حاکمیت شرکتی، قوانین شرکتی، قوانین بازار اوراق بهادار، دانش مالی، مدیریت ریسک، مسایل مرتبط با تملک و ادغام دارد.

به یاد داشته باشیم که «هیات مدیره» حاکم بر شرکت محسوب شده و اداره شرکت بر عهده هیات مدیره است در نتیجه صرف مدیر اجرایی بودن فرد را شایسته عضو هیات مدیره بودن نمیکند.

بنابراین مسئولیت اداره امور شرکت نیز مسئولیتی جمعی است و آثار و تبعات نشأت گرفته از تصمیمات متخذه، اقدامات انجام شده، عدم اتخاذ تصمیم در مواقع لازم و یا سوءمدیریت نیز اساسا متوجه همه اعضای هیات مدیره است....

حاکمیت شرکتی مناسب قواعد و رویه های حاکم بر روابط بین هیئت مدیره، مدیران اجرایی و سهامداران شرکت ها و همچنین ذینفعانی نظیر کارکنان و اعتبار دهندگان می باشد که از طریق جلب اطمینان بازار، کمک به سلامت بازار و کارآیی اقتصادی، ثبات مالی و رشد اقتصادی را به ارمغان می آورد.

حاکمیت شرکتی مطلوب و کارامد موفقیت یک کسب و کار را تضمین نمی کند اما یکی از عواملی است که می تواند در موفقیت بلند مدت کسب و کار به آن کمک کند.

شرکتی که به خوبی اداره می شود، چشم انداز بلندمدت تری را برای خود تعریف می کند که در آن مسئولیت های اجتماعی و اقتصادی را به بهترین نحو با فرآیند ارزیابی ریسک ها ادغام کرده است و با کشف فرصت های جدید و تخصیص سرمایه به شیوه ای بهینه که به نفع سهامدارانش تمام شود، موفقیت خود را در بلندمدت تضمین می کند...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

حاکمیت شرکتی جدید

  • ناشر: دایره
  • کد کتاب: 72404
  • موجودی: در انبار
  • 350,000ریال
  • 315,000ریال

برچسب ها: مارتین هیلب, گروه مترجمین, مدیریت اقتصادی, مدیریت بازرگانی, بازرگانی, کتاب حاکمیت شرکتی جدید