حاکمیت خانواده در شرکت های خانوادگی

حاکمیت خانواده در شرکت های خانوادگی

نویسنده: باربارا هاوزر
مترجم: گروه نویسندگان
ناشر: گندمان - دایره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 750
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

زیر نظر : مرکز ترویج حاکمیت و مسئولیت شرکتی

در این کتاب که یکی از مشهور ترین منابع در زمینه نظام بنگاه داری شرکتهای خانوادگی است و توسط آقای علی لاجوردی از خانواده لاجوردی گروه توسعه صنعتی بهشهر مقدمه ای بر ان نگاشته شده است به چگونگی اداره خانواده و اداره یک شرکت خانوادگی پرداخته می شود. در این کتاب که یکی از مشهور ترین منابع در زمینه نظام بنگاه داری شرکتهای خانوادگی است و توسط آقای علی لاجوردی از خانواده لاجوردی گروه توسعه صنعتی بهشهر مقدمه ای بر ان نگاشته شده است به چگونگی اداره خانواده و اداره یک شرکت خانوادگی پرداخته می شود.

حقیقت این است که بیشتر شرکت­های خانوادگی پس از تاسیس توسط بنیانگذاران اصلی عمر کوتاهی دارند و در حدود ۹۵درصد کسب­و­کارهای خانوادگی در نسل سوم مالکیت، فعالیت­شان به پایان می رسد. این مساله گاهی به علت عدم آمادگی نسل­های بعدی برای پذیرش و مدیریت امور رو به رشد کسب­و­کار می‌باشد. کسب­و­کارهای خانوادگی می­توانند شانس بقای خود را با به کار گرفتن ساختار نظارتی درست و با شروع هر چه سریع­تر فرایند آموزشی برای آماده کردن نسل­های بعدی در حیطه کاری مربوطه افزایش دهند.

در ادامه به بررسی چالش­های پیش رو در کسب­و­کارهای خانوادگی پرداخته و ساختار و روش­های موثر بر کاهش چنین چالش­هایی به منظور تضمین بقای سازمان ارائه می­گردد. برخی از مهمترین مواردی که در این کتاب پوشش داده می شود :

· ساز کار حل اختلافات میان مدیر عامل شرکت و پدر خانواده یا موسس اصلی شرکت در اداره و مدیریت شرکت چیست؟
· با ورود افراد جدید چون عروس و داماد به خانواده ، چگونه این افراد در مدیریت شرکت خانوادگی وارد می شوند ؟
· فرزند ارشد خانواده یا موسس شرکت به کسب و کار و تجارت خانوادگی شرکت علاقه مند نیست موسس و مدیر ارشد شرکت برای پایداری و دوام شرکت چه باید کند ؟
· فرزندان موسس شرکت که قرار است در آینده ای نزدیک مدیران شرکت شوند آیا آموخته اند که هیئت مدیره شرکت چه مسئولیتها، وظایف و فرهنگ سازمانی دارد؟
· شرکت خانوادگی توسعه پیدا کرده است و به نوعی به یک شرکت هلدینگ تبدیل شده است، مالکان شرکت چگونه شرکتهای زیر مجموعه خود را کنترل و نظارت کنند و بتوانند رابطه ای پایدار با مدیران شرکتهای زیر مجموعه برقرار کنند؟
· چالش های مربوط به کنترل خانوادگی از سوی سهامداران خانواده که در مدیریت شرکت دخالتی ندارند چگونه است؟
· حقوق سهامداران اقلیت و نقش مدیریتی آنان چگونه محافظت و مدیریت می شود؟

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

حاکمیت خانواده در شرکت های خانوادگی

  • ناشر: گندمان
  • کد کتاب: 104411
  • موجودی: در انبار
  • 100,000ریال

برچسب ها: باربارا هاوزر, گروه نویسندگان, مدیریت اقتصادی, مدیریت بازرگانی, بازرگانی, کتاب حاکمیت خانواده در شرکت های خانوادگی