کتاب حافظ نامه ؛ دو جلدی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب شعر انتشارات علمی و فرهنگی

حافظ نامه

نویسنده: بهاءالدین خرمشاهی
ناشر: علمی و فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1540
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 22


مروری بر کتاب

شرح الفاظ، اعلام، مفاهیم کلیدی، و ابیات دشوار حافظ

بر کتاب سترگ دیوان حافظ تا به حال شروح و نقدهای فراوان نوشته شده است تا آنجا که فقط یک کتاب، به فهرست کتب و مقالات نوشته شده درباره این کتاب اختصاص یافته است. یک از شرح‌های مفید بر دیوان حافظ، «حافظ نامه» است که در میان همه شروح و تفاسیر، بیش از بقیه مناسب با سلیقه همه کسانی است در پی دانستن اندیشه‌های این شاعر بزرگ هستند.

حافظ نامه کتابی بسیار مفید برای درک مفهوم اشعار و اندیشه‌های خواجه حافظ است.این کتاب به شیوه فرهنگ‌نامه‌ای تنظیم شده است و آن عبارت است از شرح کلمه، بیت، تاریخ، اندیشه، عبارت یا اصطلاحی خاص که ممکن است در چندین مورد از ابیات و غزل‌ها با آن رو به رو شویم.

در این کتاب ابتدا به شخصیت حافظ پرداخته می شود و سپس به شرح الفاظ، اعلام، مفاهیم کلیدی و ابیات دشوار حافظ آن میپردازد.چنین مواردی که تکرار شده‌اند در این کتاب به صورت ارجاع آورده شده است؛ یعنی مثلاً اندیشه یا اصطلاحی خاص در شرح غزل بیستم توضیح داده شده و همان اندیشه یا اصطلاح که در غزل هشتاد و پنجم نیز تکرار شده است، در این شرح، به غزل بیستم ارجاع داده شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

حافظ نامه ؛ دو جلدی

  • 1,050,000ریال
  • 895,000ریال

برچسب ها: خواجه حافظ شیرازی, بهاءالدین خرمشاهی, حافظ شناسی, نقد شعر, حافظ, تاریخ ادبیات ایران, شعر فارسی, کتاب حافظ نامه

google-site-verification: google3f7c2c2bf3754fb6.html