کتاب حافظ در اندیشه حافظ شناسان فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب ادبیات انتشارات افلاک

حافظ در اندیشه حافظ شناسان

نویسنده: ایرج کاظمی
ناشر: افلاک
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 360
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

استاد ایرج کاظمی محقق و پژوهشگر و از مفاخر ادبی و فرهنگی لرستان است. وی متولد متولد ۱۳۲۰ خورشیدی در شهرستان خرم آباد و فارغ التحصیل در رشته فوق لیسانس زبان و ادبیات فارسی است.

استاد کاظمی از موسسان و رئیس انجمن اهل قلم لرستان است و در حوزه لرستان شناسی و موسیقی لرستان دارای نظر و جایگاه خاصی است به نحوی که تاکنون کتب متعددی را به زیور چاپ آراسته است که می توان به کتاب معروف مشاهیر لر و دلفان در گذر تاریخ اشاره کرد.

در سیر اندیشه حافظ عقیده محققان بر این است كه این یگانه عالم عرفان و ادب، مراحل كمال را اندك‌اندك پیموده و غزل‌های وی، كه آیینه روشن اندیشه‌های این مرد بزرگ است، هریك نشان‌دهنده عالمی از احوال وی و نماینده دوره‌ای از ادوار زندگی او و گویای مرحله‌ای از مراحل سلوك است. غزل‌های حافظ نمونه لطیف‌ترین اندیشه‌های عرفان اوست كه در كالبد كلمات روان و شیوا با حسن تالیف و مراعات اسرار فصاحت و بلاغت جلوه خاص یافته است.

حافظ از لحاظ مشرب عرفان، راه ملامتیان را پذیرفت. در این طریق، سالك باید از ریا، تظاهر و نفاق روی برتابد و خدمت به خلق را سرلوحه كارهای خود قلمداد كند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

حافظ در اندیشه حافظ شناسان

  • ناشر: افلاک
  • کد کتاب: 74480 - 97/6
  • موجودی: در انبار
  • 350,000ریال
  • 280,000ریال

برچسب ها: خواجه حافظ شیرازی, ایرج کاظمی, حافظ شناسی, حافظ, حافظ نامه, نقد شعر, مقالات ادبی, کتاب حافظ در اندیشه حافظ شناسان