جیمز و هلوی غول پیکر

جیمز و هلوی غول پیکر

نویسنده: رولد دال
مترجم: گیتا گرگانی
ناشر: کاروان
زبان کتاب: فارسی
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

پدر و مادر جیمز مرده اند و او با دو خاله ی خود زندگی می کند که مثل هیولاها ، بداخلاق هستند و جیمز را کتک می زنند .بعد ، یک روز جیمز داشت از تنهایی گریه می کرد ، اتفاق خیلی خیلی عجیبی افتاد . اتفاقی جادویی که زندگی جیمز را تغییر داد .

یک هلوی بسیار بزرگ ، یک هلو به اندازه ی یک خانه ، یک هلوی زیبا و خوشمزه در خانه ی خاله های زشت و بداخلاق و بدجنس ظاهر شد و راستش را بگوییم یک عنکبوت و یک هزار پا و یک کرم هم همراه هلو ظاهر شدند که خب حشرات خیلی خوبی بودند .

جیمز دوستان جدیدی پیدا کرد ؛ اما ماجراهای هیجان انگیز تازه از این جا شروع می شود و این گروه عجیب و غریب مجبورند مسافرتی را سوار بر هلو شروع کنند که خیلی ازخودشان عجیب وغریب تر و باورنکردنی است...

یک کندوی جادویی برای بچه های 6 تا 13 سال (البته کتاب های رولد دال سن و سال نمی شناسد! این اثر برای همه ذائقه ها توصیه می شود!) برنده ی جایزه ی تصویرگری هانس کریستین آندرسن کی باورش می شود یک کرگدن آن هم در روز روشن راست راست از باغ وحش جیم شود و پدر و مادر یک نفر را بخورد. کرگدن این بلا را سر پدر و مادر طفلکی جیم آورد. دروغم کجاست! او هم از دنیای شیرین کنار اقیانوس پرت می شود توی باغ متروکه ی عمه های بدجنسش. عمه ها هم قربانشان بروم سنگ تمام می گذارند و روزگار این طفلی را سیاه می کنند.

آدم عجیب غریبی جلوی جیم سبز می شود و دانه های سبزی به او می دهد که او را به آرزوهایش می رساند. ای امان از چشم شور... دل سیاه... چه می دانم بخت بد... هرچه سنگ است مال پای لنگ است. جیم، دانه ها را از دست می دهد. چند روز بعد سرشاخه ی هلوی قدیمی، میوه ای سبز می شود که هر روز بزرگ و بزرگ تر می شود. روزگار عمه ها سکه می شود... یک شب جیم می رود توی هلو و چشمتان روز خوب ببیند... عسل های گلم، داستان هلو پر از موجودات عجیب و ماجراهای عجیب تر است. نوش جان! 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جیمز و هلوی غول پیکر

  • ناشر: کاروان
  • کد کتاب: 93927 - 36/3
  • موجودی: در انبار
  • 130,000ریال
  • 110,000ریال

برچسب ها: رولد دال, گیتا گرگانی, داستان های امریکایی, داستان های کودک, کتاب جیمز و هلوی غول پیکر