منو
سبد خرید

جودو ؛ تهاجمی

جودو ؛ تهاجمی
موجود نمی باشد
جودو ؛ تهاجمی
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 104111 - 17/1
  • وزن: 0.20kg
  • UPC: 12

جودو تهاجمی

نویسنده: کاتسو هیکو کاشیوازاکی - هیدتوشی ناکانیشی
مترجم: بیژن رحیمی
ناشر: آزمون
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 135
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1374 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب 

مصور

جودو رشته ای است که دارای قابلیت های چندگانه است. نظامیان با یادگیری هنر جودو هم قابلیت دفاع شخصی خود را بالا می برند و هم به تقویت آمادگی جسمانی و روانی خود می پردازند. هنر جودو با مهارت های مختلفی عجین شده است. پنج گروه اصلی از مهارت های رزمی در جودو وجود دارد به همین دلیل جودو را هنر چند بعدی می گویند.
 
گروه اول: فنون پرتابی (ناگه وازا)
گروه دوم: فنون مبارزه در خاک (نِه وازا)
گروه سوم: فنون بیهوش کردن و خفه کردن حریف (شیمه وازا)
گروه چهارم: فنون قفل و شکست مفاصل حریف (کانست سووازا)
گروه پنجم: فنون ضربات مرگبار (آتمی وازا)

علاوه بر این پنج گروه اصلی مهارت هایی مثل فنون غَلت ها و اُفت ها و روش های اَمن زمین خوردن، مهارت های جابجایی بدن و جاخالی دادن ها، مهارت های اجرای تکنیک ها در حین راه رفتن و حرکت کردن و .. را هم باید به این 5 گروه اصلی اضافه کرد. تنها رشته ای که در دنیای هنرهای رزمی این پنج قابلیت را همزمان با هم دارد جودو است ولی شما در سایر رشته های رزمی فقط یک یا دو دسته از این مهارت ها را مشاهده می کنید.

علاوه بر اینها تفاوت خاصی که جودو با سایر هنرهای رزمی دارد بحث فنون گلاویزی (گاتامه وازا) است در اکثر رشته های رزمی بدلیل فراگیری فنون ضربه ای و مبارزات دور هنرجو در مقابل کُشتی گیران و درگیری هایی که در فاصله نزدیک رخ می دهد دچار مشکل می شود ولی جودوکاران بدلیل اینکه در تمامی حالات دفاعی و تهاجمی و درگیری هایی با فواصل مختلف مهارت دارند به راحت ترین شکل ممکن از موقعیت بدست آمده به نفع خود استفاده می کنند.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب