کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ، از دهم فروردین ماه تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
جوان از نظر عقل و احساسات ؛ دو جلدی

جوان از نظر عقل و احساسات

نویسنده: گروه نویسندگان
ناشر: معارف اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1000
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1353 ~ 1344 - دوره چاپ: 15 ~ 8

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

گفتار فلسفی

به طور اجمال، تفاوت دیدگاه اسلام و روانشناسان(غربی) درباره جوان از نظر عقل، اخلاق و ... بیشتر به دلیل اختلاف آن در مبانی معرفت شناختی و انسان شناسانه است.

دیدگاه اغلب روانشناسان درباره انسان، نگاهی مادی گرایانه و زمینی است و از این رو، در تحلیل انسان و از جمله، در تحلیل ابعاد مختلف جوان، برای مفاهیمی از قبیل خدا، عالم ماورای طبیعت، وحی، قیامت، روح و فطرت جایگاهی قائل نیستند. این امر، از سویی تحقیقات روانشناسان را محدود به زندگی مادی می سازد و از سوی دیگر به این پژوهش ها، سمت و سوی غیر از مسیری که بایستی پیموده شود، می دهد.

در عین حال، تذکر این نکته لازم است که پژوهش های روانشناسان، یافته های سودمندی درباره جوانان از لحاظ نیازها، استعدادها و توانایی ها، رفتارها،‌ احساسات و عواطف و ... در اختیار ما می گذارد که لازم است از سوی والدین، مربیان، دولتمردان و برنامه ریزان و ... مورد توجه قرار گیرند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جوان از نظر عقل و احساسات ؛ دو جلدی

  • 250,000ریال

برچسب ها: اخلاق اسلامی, تربیت اسلامی, علم النفس, فلسفه اسلامی, کتاب جوان از نظر عقل و احساسات ؛ دو جلدی