منو
سبد خرید

جوآن فالون

جوآن فالون
موجود نمی باشد
جوآن فالون
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 101562 - 19/2
  • وزن: 0.50kg
  • UPC: 60
0 ریال

جوآن فالون

نویسنده: لی هنگ جی
ناشر: ابتکار دانش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 411
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

چرخاندن چرخ قانون

فای بودا عمیق ترین چیز است. از تمام تئوری ها در جهان، شگفت انگیزترین و خارق العاده ترین است. برای کاوش و پژوهش در این زمینه، مردم باید به طور اساسی روش فکر کردن خود را عوض کنند. اگر نتوانند، حقیقت دنیا تا ابد یک راز برای بشریت باقی خواهد ماند و مردم عادی در قفسی که از جهل شدن ساخته شده، برای همیشه آهسته و ناتوان حرکت خواهند کرد. پس دقیقا فای بودا چیست؟ یک مذهب؟ یک فلسفه؟

فالون دافا یا فالون گونگ روشی معنوی است که برای پالایش، پرورش و تزکیه بدن و ذهن بر مبنای سه اصل «حقیقت»، «نیکخواهی» و «بردباری» می‌باشد که در سال ۱۹۹۲ میلادی به وسیله آقای لی هنگجی در چین بنیان گذاشته شد. آموزه‌های فالون دافا ریشه در تعالیم کهن چین دارد و شامل پنج سری تمرین (چهار تمرین ایستاده و یک تمرین مدیتیشن) به همراه اصولی که به گفته منابع آن بر پایه سه اصل حقیقت _ نیکخواهی _ بردباری است می‌باشد.

محتوای تعلیمات فالون دافا در کتاب جوان فالون بیان گردیده‌است. از آن جا که اشاعه این روش در بین سال های 1992 تا 1999 منجر به ارتقا سطح سلامت مردم چین و کاهش فراوان هزینه های درمان گردید، مورد حمایت دولت چین واقع بود. در طی این سال ها تعداد کثیری از مردم چین در پارک ها آزادانه تمرین های فالون گونگ را انجام می دادند. به تدریج تعداد تمرین کنندگان این روش رو به افزایش گذاشت و این امر موجبات ترس حزب کمونیست چین را فراهم کرد.

 حزب کمونیست چین در سال ۱۹۹۹ میلادی، این گروه را غیر قانونی اعلام کرد و برای جلوگیری از نفوذ این روش معنوی در بین مردم تلاش‌هایی انجام داده‌است. از ۲۰ ژوئیه ۱۹۹۹ زمانی که حزب کمونیست چین شروع به شکنجه سرتاسری فالون دافا در کشور چین کرده‌است، فالون گونگ مورد توجه بین‌المللی واقع گردیده و دولت‌ها، سازمان‌های حقوق بشر و محققان بسیاری شکنجه و نقض فجیعانه حقوق بشر را در چین مورد بررسی قرار داده‌اند؛ که در این میان، دولت چین در برابر چنین اتهاماتی ایستادگی می‌کند. بر مبنای منابع در حال حاضر میلیون ها نفر از تمرین کنندگان فالون دافا بر اثر شکنجه و آزار کشته شده اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.