دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

جهان هفت عنصری ؛ سلفون

جهان هفت عنصری

نویسنده: م . واسیلیف , ک. استانیو کوویچ
مترجم : نورالدین فرهیخته
ناشر: عطائی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 304
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1352 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو ؛ برخی سطور حدود 20 صفحه کتاب با مداد علامت گذاری شده

 

مروری بر کتاب 

این کتاب به بحث درباره مهمترین رشته های فیزیک مدرن و قوانین مکشوفه آن اختصاص دارد و در عین حال به طرح تئوری هایی میپردازد که باید در آینده اثبات شوند و راه آدمی را به سوی کیهان باز کنند ...

خاستگاه عالم درون مایه مرکزی اسطوره‌ها و کیهان‌نگاری‌های تمام تمدن‌های بزرگ بوده است. با ورود به قرن بیستم مطالعه منشاء و تحول عالم مبدل به بخشی از قلمرو تحقیقات علمی شد. در عصر حاضر نظریه مهبانگ کامل‌ترین توصیف را از منشاء عالم در بر دارد. بعد از چند دهه شک و تردید و یدک کشیدن خطاهای متعدد، این نظریه در نهایت تبدیل به ستون اصلی اخترفیزیک معاصر شد که توسط طیف وسیعی از رصدها، از انواع رصدخانه‎‌ها در باندهای مختلف طیف الکترومغناطیسی پشتیبانی می‌شد.

بر اساس این نظریه، تاریخِ داستان پیدایش عالم از 13.8 میلیارد سال قبل شروع شده است. با انفجار و شروع به رشد کردن حبابی با ابعاد بسیار ریز مقیاس (مایکروسکوپی – در فارسی تلفط ناصحیح میکروسکوپی رواج یافته-) و چگالی انرژی بسیار زیاد در فضا-زمان. چگالی انرژی آن مقدار از انرژی است که در ناحیه‌ای مشخص از فضا، که در اینجا همان عالم است، یعنی همان حباب بسیار ریز مقیاس.

عالم جوان اولیه همچون سوپی بود شامل تابش‌های الکترومغناطیسی شدید و ذرات پر انرژی. همه چیز در دما و چگالی غیرقابل تصوری قرار داشت. همچنان که عالم به سرعت در حال انبساط بود، به سرعت سرد می‌شد. در یک لحظه آنی، در حالی که عمر عالم حتی به یک میلیاردم ثانیه هم نمی‌رسید، ابعاد عالم با ضریب 10 به توان 60 رشد کرده است که از این دوره با نام «دوره تورم» نام می‌برند.

فهرست

آیا سرعتی مافوق نور وجود دارد؟
بعد چهارم چیست؟
سن اتمهای موجود در عالم چقدر است؟
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات