منو
سبد خرید

جهان مسیحیت

جهان مسیحیت
جهان مسیحیت
380,000 ریال
  • موجودی: موجود
  • مدل: 114961 - 110/5
  • وزن: 0.50kg

جهان مسیحیت

نویسنده: اینار مولند
مترجم: محمدباقر انصاری - مسیح مهاجری
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 358
اندازه کتاب: وزیری  - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب 

کتاب «جهان مسیحیت» را نباید صرفاً یک تألیف به حساب اورد، بلکه باید آن را نتیجه‌ی تلاش یک دانشمند تاریخ‌دان مجرب دانست که هم از تجربیات عملی دوست بزرگش اسقف برگ‌راور، که تمام عمرش را در کلیسا سپری کرده است، بهره برده و هم به‌خاطر عضویتش در «شورای ایمان و نظام» در کار جنبش جهانی کلیسا دست داشته است.
این کتاب عهده دار بررسی کلیسای مسیحیت می‏باشد و ارائه تحلیلی گزارشی از عقاید ، آراء و نظام‌ها ، شعائر ، تشکیلات و اصول اعتقادی ، شیوه‌ها و آئین عبادی و فرق مختلف مسیحی اساسی‏ترین هدف مؤلف کتاب بوده است

کتاب، دایره المعارفی درباره کلیساها و فرقه های گوناگون مسیحی است و نویسنده سعی کرده است تمام جهان مسیحیت را در نظر داشته باشد. البته پرداخت نویسنده به کلیساها و فرقه ها از حد یک معرفی اجمالی فراتر می رود و او به تفصیل و در کمال بی طرفی چهره ای از کلیساها، اصول اعتقادی آنها، فرقه های گوناگون، مشخصات اصلی و راه های عبادی آنها را نیز ترسیم می کند.

پروفسور اینارمولند، ابتدا این کتاب را به زبان نروژی نوشت، سپس خود او عهده دار ترجمه آن به زبان انگلیسی شد. کتاب در هر دو زبان با استقبال چشمگیری روبه رو شد، هم در کشورهای اسکاندیناوی و هم در کشورهای انگلیسی زبان «جهان مسیحیت» از جمله کتاب هایی است که می توان آن را به روش های گوناگون خواند. نخست کسانی که به مقولات دینی علاقه مند و پیگیر آن هستند، می توانند کتاب را تهیه و سرفصل های آن را مطالعه کنند، ورقی بزنند، در کتابخانه خود نگه دارند و به صورت یک مرجع از آن استفاده کنند. در نوع دیگر می توان برای آشنایی بیشتر با «جهان مسیحیت» کتاب را از اول تا آخر خواند و آن گاه به صورت مرجع از آن استفاده کرد؛ اما اگر بخواهیم خواندنی پویا و فعال داشته باشیم، خواندن یک باره کتاب به هیچ وجه کافی به نظر نمی رسد و شاید آرام آرام پیش رفتن مفیدتر باشد.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب