دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

جهان فردا

جهان فردا

نویسنده: عزت الله همایونفر
ناشر: مولف
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 174
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1354 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو _ نو


مروری بر کتاب

نوشته هایی در باب تمدن جدید ، جامعه شناسی تاریخ ، جنک ، صلح ، تاریخ تمدن و...

در اواخر قرن نوزدهم بسیاری از نظریه پردازان چنین وانمود می کردند که یک جامعه شناسی تبیینی و توصیفی، باید یک جامعه شناسی تاریخی باشد.ساختار به نوبه خود به نهادها و سازمان‌ها شکل می‌دهد و آن‌ها نیز بر جامعه اثر می‌گذارند، و در نتیجه بر طیف وسیعی از پدیده‌ها، از تعصب جنسیتی و نابرابری در درآمد گرفته تا جنگ. جامعه‌شناسی تاریخی معاصر بر موضوعاتی همچون چگونگی توسعه دولت از قرون وسطی تا کنون، تجزیه و تحلیل روابط میان دولت‌ها، طبقه‌ها، نظام‌های اقتصادی و سیاسی متمرکز است.در ساده‌ترین حالت تعریف ادبی کلمه تمدن به معنی یک جامعه ترکیبی و پیچیده است.

از نظر فنی انسان‌شناس‌ها مفهوم تمدن را در شمار بسیاری مردمانی که در شهرها زندگی می‌کنند و غذا و خوراک خود را از کشاورزی تهیه می‌کنند، در جامعه‌های به هم پیوسته با مردمانی که در گروه‌های نمادیک زندگی می‌کنند، در جامعه‌های قبیله‌ای با مردمانی که در گروه‌ها و محل‌های کوچک زندگی می‌کنند، در مردمان وابسته به هم بیابانگرد کوچ‌کننده که با شکار کردن و جمع‌آوری مواد غذایی زندگی می‌کنند، و نیز در قبیله‌هایی که با کار کردن در باغ‌های تولید گل و میوه و سبزیجات امرار معاش می‌کنند می‌یابند. البته، وقتی که این کلمه به صورت صفت استفاده می‌شود، فقط به بعضی از گروه‌های بشری اطلاق می‌شود و شامل جوامع و مردمان دیگر نمی‌شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات