کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
جهان داستان ، چهارده داستان کوتاه

جهان داستان

گردآوری: جمال میر صادقی
ناشر: نارون 
زبان کتاب: فارسی

تعداد صفحه: 372
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

چهارده داستان کوتاه با شرح و تفسیر همراه با واژه نامه اصطلاحات ادبیات داستانی

این کتاب 14 داستان کوتاه از نویسندگان مطرح جهان را با ترجمه و شرح و تفسیر دربردارد؛ نویسندگانی همچون نیکلای واسیلی ویچ گوگول، ادگار آلن‌پو، گی دوموپاسان، آنتون چخوف، ماکسیم گورگی، جیمز جویس، فرانتس کافکا، کاترین منسفیلد، ا. هنری، شروود اندرسن، ارنست همینگوی، جان اشتاین بک، رینگ لاردنر، لنگستن هیوز، جیمز استیفنسن، خورخه لوئیس بورخس، جی. دی. سلینجر، ویلیام فاکنر، ویرجینیا وولف و گابریل گارسیا مارکز. در انتهای کتاب نیز واژه‌نامه‌ی اصطلاحات ادبیات داستانی ارائه شده است.

...در این کتاب کوشیده‌ام که معنا و ساختار مترتب بر داستان‌های کوتاه جهان را گسترش دهم و به عمق آن بیفزایم و از نوع‌های دیگر داستان کوتاه، البته در حد امکان و محدوده این کتاب صحبت کنم. ازاین‌رو، سه نوع داستان کوتاه را که ویژگی‌های آن‌ها با داستان دیگر این مجموعه تفاوت دارد به آن بگنجانم.

نخست، از نوع داستان‌های کوتاه موضوعی حرف بزنم، داستان‌هایی که با پی‌رنگ بسته یا پایان بسته ارائه می‌شود و بعد زمانی به نسبت طولانی بر آن‌ها می‌گذرد و موجب تحول روحی و خلقی عمیقی در زندگی شخصیت یا شخصیت‌های داستان می‌شود، چنین موضوع‌های، امروز بیشتر به کار رمان نویسان می‌خورد تا نویسنده‌های داستان‌های کوتاه، مثل موضوع داستان‌های "شنل" گوگول، "نقاب مرگ سرخ" آلن‌پو و "یک گل سرخ برای امیلی" فاکنر... دوم از نوع داستان‌هایی است که ویژگی داستان‌های معمول را کنار می‌زند و ازنظر ساختاری و معنایی ضابطه‌ای متفاوت با داستان‌های مرسوم را ارائه می‌دهد.

من ویژگی این نوع داستان‌ها را در صحبتی که از آثار ویرجینیا وولف، در داستان کوتاه "میراث" کرده‌ام، گفته‌ام و در اینجا آن را تکرار نمی‌کنم. نوع سوم، داستان‌هایی است که از آن‌ها با عنوان داستان‌های واقع‌گرای جادویی نام می‌برند. داستان کوتاه "خوش‌سیماترین مرد غرق‌شده جهان" از این نوع داستان‌هاست. خصوصیت‌های این نوع داستان را، در صحبتی که از داستان‌های واقع‌گرای جادویی کرده‌ام، توضیح داده‌ام.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جهان داستان ، چهارده داستان کوتاه

  • ناشر: نارون
  • کد کتاب: 113819 - 111/2
  • موجودی: در انبار
  • 550,000ریال

برچسب ها: نیکلای واسیلی ویچ گوگول, ادگار آلن‌پو, گی دوموپاسان, آنتون چخوف, ماکسیم گورگی, جیمز جویس, فرانتس کافکا, کاترین منسفیلد, ا. هنری, شروود اندرسن, ارنست همینگوی, جان اشتاین بک, رینگ لاردنر, لنگستن هیوز, جیمز استیفنسن, خورخه لوئیس بورخس, جی. دی. سلینجر, ویلیام فاکنر, ویرجینیا وولف و گابریل گارسیا مارکز, جمال میر صادقی, داستان های کوتاه روسی, نقد ادبی, داستان های کوتاه فزانسوی, داستان های کوتاه انگلیسی, داستان های کوتاه امریکایی, کتاب جهان داستان ، چهارده داستان کوتاه