كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
جهانی که من میشناسم

جهانی که من میشناسم

نویسنده: برتراند راسل
مترجم: روح الله عباسی
ناشر: شرکت سهامی کتابهای جیبی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 155
اندازه کتاب: پالتویی - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ: 4

کمیاب یا دست دوم - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

تعاریفی از فلسفه سیاسی ٫ اجتماعی و مسائل روز دنیا

راسل نمونه بارز یک انسان سرگردان غربی است. او در دامان سرمایه داری غرب پرورش یافته و از طبقات مرفه جامعه بود، ولی از عملکرد آنها نفرت داشت از این رو به طرفداری از سوسیالیسم روسیه پرداخت، ولی بعد از مدتی به این نکته پی برد که روش آنان نیز مثل سرمایه داری غرب، ناموفق و شکست خورده است. مسیحیت هم برای او جذابیتی نداشت. راسل مدتی به چین رفت و به زندگی مردم آسیا علاقه مند شد، اما سرگردانی رهایش نکرد. وی هیچ گونه اعتقادی به سوسیالیسم، سرمایه داری، نژاد سفید و تمدن غرب را در وجود خود حس نمی کرد. برتراند راسل در دوم فوریه ۱۹۷۰ در ، واقع در «ویلز» درگذشت. کتاب جهانی که میشناسم یکی از کتابهای اوست که در این موضوع سخن میگوید و نظریات خود را درباره موضوعات فوق بازگو میکند.

فهرست

فلسفه چیست
مذهب
جنگ و صلح طلبی
کمونیسم و سرمایه داری
اخلاق تبو
قدرت
خوشبختی چیست
ناسیونالیسم
نقش شخصیت
مدارا و غلو در تعصب
بمب هیدرژنی
آینده بشریت

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جهانی که من میشناسم

  • 0ریال

برچسب ها: برتراند راسل, روح الله عباسی, جامعه شناسی سیاسی, کمونیسم, سرمایه داری, فلسفه اجتماعی, جامعه شناسی فلسفی, مقالات فلسفی