کتاب جهانی شدن و آینده دموکراسی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب جامعه شناسی ، تاریخ اجتماعی انتشارات نشر مرکز

جهانی شدن و آینده دموکراسی منظومه پساملی

نویسنده: یورگن هابرماس
مترجم: کمال پولادی
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 259
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 5 

 

مروری بر کتاب 

از نیمه قرن بیستم به این سو ، هابر ماس اصلی ترین چهره ی روشنفکری سیاسی در آلمان بوده است و علت آ« نه فقط نفوذ گسترده ی نوشته های نظری او در عرصه علمی و دانشگاهی، بلکه نیز توجه مداوم و عمیق او به مسایل فرهنگ سیاسی آلمان است. اما در این مجموعه ی مقالات او به جای آنکه استدلالهای عام نظری را برای پرداختن به مسایل آلمان به کار گیرد، ار تاریخ و تجارب خاص آلمان برای استنتاج در مسایل جهانی بهره می جوید. 

او در این مقالات به پیامدهای ابهام انگیزپدیده ی جهانی شدن با تمام پیچید گیهایش می پردازد. و به ویژه با اذعان به وجوه مثبت ، بر وجوه منفی این پدیده تاکید می کند، به اینکه آیا دموکراسی مبتنی بر رفاه اجتماعی می تواند در دوره ی پساملی و فراسوی مرزهای ملی دوام یابد و بر بحرانهای اجتماعی و زیست محیطی فایق آید، وضع حقوق بشر در این دوره ی جهانی شدن چه خواهد بود.

یکی از مقالات نیز به مناقشه مدرنیته و پسا مدرنیته پر داخته، تکوین مفاهیم عقل و عقلانیت در فلسفه و جامعه شناسی مدرن را بررسی می کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جهانی شدن و آینده دموکراسی

  • ناشر: نشر مرکز
  • کد کتاب: 89718 - 112/2
  • موجودی: در انبار
  • 265,000ریال
  • 220,000ریال

برچسب ها: یورگن هابرماس, کمال پولادی, فلسفه سیاسی, تاریخ آلمان, لیبرالیسم, آزادی, دموکراسی, جهانی شدن, فلسفه اجتماعی, کتاب جهانی شدن و آینده دموکراسی منظومه پساملی