دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

جنی مارکس ؛ همسر کارل مارکس

جنی مارکس ؛ همسر کارل مارکس
درحال حاضر موجود نمی باشد

جنی مارکس ؛ همسر کارل مارکس

نویسنده: فراسواز ژیرو
مترجم: مهدی سمسار
ناشر: مترجم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 180
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

سرگذشت زنی که سی و هشت سال عاشقانه با کارل زندگی کرد

"جنی وستنالن" ملقب به "سرخ" همسر کارل مارکس به رغم سهم بزرگی که در تدوین، تبلیغ و ترویج آرای همسر خود و یار، حامی و هم‌انیدش او، فردریک انگلس داشت، اما هرگز نتوانست به عنوان یک زن، جایگاه شایسته‌ی خود را در کنار مردانی چون "کارل مارکس" و "فردریک انگلس" بیابد. او نیز همانند هزاران همسر فرهیخته‌ی ناموران جهان، رنج فقر، فلاکت، و تبعید را به امید زندگی بهتر به جان خرید، پشت به زندگی اشرافی در حال زوال کرد. به ستایش طبقه‌ی خیزنده‌ "پرولتاریا" پرداخت تا در کنار شوهرش، شاهد برپایی نظام نو در جهان باشد. جسنی نیز همانند میلیون‌ها ستم‌ستیز خوش‌باور، با فقر و امید زیست و در ناکامی و گم‌نامی جان سپرد.

 اين كتاب به ماركسيسم نمي پردازد و هدف آن تجربه و تحليل تئوري هاي سوسياليسم علمي و ماترياليسم تاريخ نيست.  با آن كه نويسنده، از روشنفكران به نام فرانسه امروز و از نويسندگان طراز اول اين كشور است اما در كتاب او آن چه در درجه اول اهميت قرار دارد همان مسايلي است كه در طور دهه هاي پي در پي سده بيستم و در دوران تسلط ماركسيسم بر بخش بزرگي از جهان غرب- شايد به عمد و قصد- كم تر مورد توجه «پژوهش گران» و «تاريخ پردازان» عالي مقام قرار گرفته بود: زندگي خانوادگي ماركس. ماركس به مثابه يك انسان!

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات