دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

جنگ و ضد جنگ

جنگ و ضد جنگ

نویسنده: هایدی تافلر , الوین تافلر 
مترجم: شهیندخت خوارزمی
ناشر: سیمرغ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 380
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت :  نو

 

مروری بر کتاب

تافلر دارنده پنج درجه افتخاری در ادبیات وحقوق وعلوم می باشد و با کتابهای ‹‹ جابجای در قدر ت›› ، ‹‹ جنگ و ضد جنگ ›› به شهرت رسید .‹‹‌موج سوم›› یک اثر تحلیلی جذاب جامعه شناسی است .

در کتاب حاضر، نویسنده نشان می‌دهد محور حیات اجتماعی انسان امروزی در آستانه ورود به قرن جدید جنگ است نه صلح .به بیان دیگر، این اثر شرح تحولاتی است که در تفکر نظامی و شیوه جنگیدن در حال وقوع است، تحولاتی هشدار دهنده که خواننده را از یک سو به وحشت می‌اندازد و از سوی دیگر به تامل وامی‌داردز نویسنده معتقد است شیوه جنگیدن انسان‌ها بازتابی است از شیوه تولید ثروت و شیوه‌ای که در ضد جنگ اعمال می‌شود .

وی ضمن تبیین نقش استراتژیکی قدرت نظامی، اقتصادی و اطلاعاتی برای کاهش خشونت، کوشیده است به سوالاتی از این قبیل پاسخ دهد :آیا رفتارهای فردی و جمعی سازمان‌ها و حکومت‌ها و رهبران سیاسی و فکری حاکی از ((خردورزی)) است؟ کدام نهاد اجتماعی باید انسان و جامعه معاصر را از غرق شدن بیشتر باز دارد؟ تمدن جدید اگر اساس آن بر جنگ باشد دیگر چه دستاورد تازه‌ای برای بشر دارد؟...

آینده و مسائل آن سالهاست که موضوع تحقیق و تفکر بسیاری از اندیشمندان معاصر قرار گرفته است و به‌‌‌‌‌‌‌‌‌طور کلی «آینده‌‌‌‌‌‌‌‌‌نگری» به معنای تبیین و پیش‌‌‌‌‌‌‌‌‌بینی روندهای آینده، چه آن بخش که از مدلهای پیشرفته کامپیوتری و آماری بهره می‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیرد و چه بخشی که صرفاً به تحلیل کیفی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌پردازد، جایگاه ویژه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای یافته است.در آستانه قرن بیست‌‌‌‌‌‌‌‌‌ویکم، با بروز حدود سی جنگ در هر سال، چگونه می‌توان صلح را وضعیتی طبیعی تلقی کرد و پذیرفت که حکومتها خواهان جنگ نیستند؟

جنگ و ضدجنگ شرح تحولاتی است که در تفکر نظامی و شیوه جنگیدن در حال وقوع است، تحولاتی تکان‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهنده و هشداردهنده که خواننده را از یک سو به وحشت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌اندازد و از سوی دیگر به تامل وامی‌دارد.تمدن جدید اگر واقعیت محوی‌‌‌‌‌‌‌‌‌اش جنگ باشد، دیگر چه دستاورد تازه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای برای بشر دارد؟ آیا اوج تکامل اجتماعی بشر این است که آخرین محصولات دانایی‌‌‌‌‌‌‌‌‌اش را به‌‌‌‌‌‌‌‌‌کار گیرد تا با شیوه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای دقیق‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر و سریع‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر و مطمئن‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر دست به کشتار زند؟

جنگ و ضدجنگ به‌‌‌‌‌‌‌‌‌خاطر آن کودک بوسنیایی نوشته شده که مواد منفجره نیمی از چهره‌‌‌‌‌‌‌‌‌اش را متلاشی کرده، و به‌‌‌‌‌‌‌‌‌خاطر مادر او که با چشمانی بی‌‌‌‌‌‌‌‌‌فروغ به آنچه از این کودک برجای مانده، خیره شده است.جنگ و ضدجنگ برای تمام بی‌‌‌‌‌‌‌‌‌گناهانی است که در آینده به دلایلی که نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌فهمند، هم خواهند کشت و هم قربانی خواهند شد. جنگ و ضدجنگ کتابی است دربارۀ صلح، یعنی کتابی است دربارۀ جنگ در شرایط دهشتناک تازه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای که در مسابقه برای ورود به آینده‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای نامعلوم با دست خود خلق می‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنیم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات