منو
سبد خرید

جنگ ویتنام

جنگ ویتنام
درحال حاضر موجود نمی باشد
جنگ ویتنام
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 82917 - 95/4
  • وزن: 0.50kg
  • UPC: 12
0 ریال

جنگ ویتنام

نویسنده: فیلیپ گوین
مترجم: سهیل سمی
ناشر: ققنوس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 144
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ:

 

مروری بر کتاب 

ظهر سى‏ ام آوریل سال ١٩٧٥، ستونى از تانک ‏هاى تحت فرمان نیروهاى ویتنام شمالى ‏دروازه‏ هاى کاخ ریاست جمهورى ویتنام جنوبى را در سایگون فرو ریختند و وارد محوطه کاخ شدند. رهبر ویتنام جنوبى طى پیامى تسلیم بى‏ قید و شرط خود را اعلام ‏کرد. تسلیم ویتنام جنوبى در برابر ویتنام شمالى در سال ١٩٧٥، پس از دو هزار سال ‏درگیرى‏ هاى خارجى و داخلى براى تعیین سرنوشت کشور، نقطه عطف بزرگى بود.

درخلال قرون متمادى، مردم ویتنام براى راندن متجاوزان گوناگون خارجى ظفرمندانه ‏دست به‏ دست همدیگر داده، اما در این راه بارها و بارها نیز به قهقراى جنگ‏هاى تلخ ‏داخلى افتاده بودند. آن گونه که در تاریخ ثبت شده، ویتنام نخستین بار در سال ١١١ قبل از میلاد توسط امپراتورى چین تسخیر شد. تا چند هزار سال بعد از این تاریخ، ویتنام حکم یکى از استان‏ هاى چین را داشت. ویتنامى ‏ها به چینى ‏ها به دیده تحسین مى‏ نگریستند و بخش ‏اعظم فرهنگ چین را در فرهنگ خود ادغام کرده بودند، اما در عین حال سوداى ‏استقلال نیز داشتند.

در سال ٩٣٨ ویتنامى ‏ها براى مطالبه استقلالشان به قدر کفایت نیرو بسیج کرده بودند. نیروهاى تحت فرمان ژنرال نِگو چوین چینى‏ ها را در نبردى در شمال ‏ویتنام، نزدیک هایفونگِ امروزى، شکست داد. قبل از جنگ، سربازان ژنرال نِگو چوین‏در بسترِ رودى پُر جزر و مد در باچ دانگ دیرک‏ هاى نوک فلزى فرو کردند. با بالا آمدن ‏سطح آب، وقتى دیرک‏ها زیر آب بودند و دیده نمى ‏شدند، ویتنامى‏ ها قایق ‏هاى چینى‏ را با ترفند به صحنه کارزار کشیدند. با پایین رفتن آب، قایق ‏هاى چینى در میان دیرک ‏هابه دام افتادند و به سهولت توسط ویتنامى‏ ها نابود شدند....

«مجموعه تاریخ جهان» می کوشد چشم اندازی گسترده و ژرف از سیر تاریخ عرضه کند، این مجموعه با ارائه زمینه های فرهنگی رخدادهای تاریخی، خواننده را مجذوب خود می سازد.
«مجموعه تاریخ جهان» اندیشه های سیاسی، فرهنگی و فلسفی تأثیرگذار را در گذر مشعل تمدن از بین النهرین و مصر باستان به یونان، روم، اروپای قرون وسطی و دیگر تمدن های جهانی تا روزگار ما پی می گیرد.

این مجموعه نه تنها برای آشنایی خوانندگان با مبانی تاریخ تدوین شده است، بلکه همچنین در پی آگاه ساختن آنها از این واقعیت است که زندگیشان بخشی از سرگذشت کلی انسان هاست.
هر جلد از این مجموعه برداشتی جامع و روشن از یک دوره مهم تاریخی را به خواننده ارائه می کند.

فهرست

• جنگ آمریکا
• عقب نشینی آمریکا
• فروپاشی ویتنام جنوبی
• چیرگی کمونیست ها
• قایق سواران
• و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات