جنگ شکلات

جنگ شکلات

نویسنده: رابرت کورمیه
مترجم: شهلا طهماسبی
ناشر: فردا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 236
اندازه کتاب: رقعی لب برگشته - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 1 

کیفیت : عالی ~ درحد نو
 

مروری بر کتاب 

جنگ شكلات داستان يك دبيرستان است و درگيرهاى بين معلمان با شاگردان و شاگردان با شاگردان. داستان در واقع داستان «برادر لئون» معاون زورگو يك مدرسه است كه دست به اقدام بزرگى زده است و مىخواهد با فروش شكلات توسط بچه‌هاى مدرسه درآمدى براى مدرسه كسب كند. براى اينكار با گروه زيرزمينى مدرسه به نام «شبروها» و بخصوص مغز متفكر و استاد ارعاب و تهديد اين گروه يعنى «آرچى كاستلو» جاه‌طلب وارد مذاكره مى‌شود.

هر دو گروه، منافع خودشان را در نظر مى‌گيرند. از نظر آرچى شناسائى نيم رسمى گروه «شبروها» توسط مسئولان و از طرف ديگر احساس جاه‌طلبى خودش انگيزه‌هاى‌اين كار است. هر چند زياد هم نمى‌خواهد به برادر لئون رو بدهد. از طرفى برادر لئون كه كار بزرگى را شروع كرده است نياز به پشتيبانى تمامى بچه‌هاى مدرسه دارد. و براى سربه راه كردن افراد خاطى به نيروى پنهان شبروها كه مى‌توانند كارهاى غيرقانون انجام دهند، نياز دارد. بر طبق محاسبات برادر لئون در صورتى كه هر يك از بچه‌ها 50 شكلات بفروشد، مى‌توانستند به موفقيت برسند.

در این کتاب، داستان پسری به نام جری رنو را می خوانیم که دلش از روزمرگی و یکنواختی زندگی می گیرد.او از مرگ زودرس مادرش افسرده شده و رفتار تکراری و منفعلانه ی پدرش را نمی پسندد.او پوستری در گنجه ی رختکن مدرسه اش چسبانده که روی آن نوشته شده:آیا مرا این شهامت هست که نظم جهان  را درهم بریزم؟

آنها او را از پاي درآوردند موقعي كه برگشت تا توپ را بگيرد، يك سد گوشتي در برابرش علم شد و مشت خردكننده‌اي به شكمش فرود آمد. چنان از اين ضربه دل و روده‌اش به هم ريخت كه خودش را بي محابا روي علفها انداخت.

جری به کسانی که در مدرسه می خواهند او را علیرغم میل باطنی اش به فروش شکلات وادارند،نه می گوید و تاوان این نه گفتن را هم می دهد در حالیکه او با این کارش توانسته نظم جهان را درهم بریزد هرچند این جهان به مدرسه اش محدود شود.....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جنگ شکلات

  • ناشر: فردا
  • کد کتاب: 102749 - 87/7
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال
  • 135,000ریال

برچسب ها: رابرت کورمیه, شهلا طهماسبی, داستان های نوجوانان, داستان های امریکایی, کتاب جنگ شکلات