منو
سبد خرید

جمهوری مقدس ؛ برش هایی از تاریخ جمهوری اسلامی

جمهوری مقدس ؛ برش هایی از تاریخ جمهوری اسلامی
-21 %
جمهوری مقدس ؛ برش هایی از تاریخ جمهوری اسلامی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 147236 - 83/1
  • وزن: 0.40kg
550,000 ریال
700,000 ریال

جمهوری مقدس

نویسنده: محمد قوچانی
ناشر: نقش و نگار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 312
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

برش هایی از تاریخ جمهوری اسلامی

تاریخ جمهوری اسلامی،متنی نه تنها برای بازکاوی خاطره قدرت ، که جهت مطالعه تجربه حاکمیت یک ایدئولوژی است،  ایدئولوژی جمهوری اسلامی ، گرچه طی بیست سال ، گونه های متفاوتی از گرایشهای سیاسی ،جهت گیری های اجتماعی و رجال حکومتی را تجربه کرده است اما ، بنیادی ثابت و سرشتی واحد داشته است .

بنیاد این نظام سیاسی بر پایه آمیزه سنت و انقلاب ، شکل گرفته است ... پناه بردن به تاریخ ، گذشته از رهایی از عواقب نقد قدرت ، سبب دستیابی به بنیان این پروژه نیز می شود .  این کتاب, حاوی مقالات متنوعی است که 'محمد قوچانی 'به مناسبت‌های مختلف در روزنامه‌ها, مجلات و نشریات مختلف نوشته است .کتاب در چهار فصل تنظیم شده است که عبارت‌اند از' :بازگشت به گذشته', 'رجال جمهوری اسلامی', 'انقلابی که صادر نشد 'و 'خاطره قدرت .

'اولین مقاله کتاب مربوط می‌شود به 'آنانی که رئیس جمهور شدند و آنانی که رئیس جمهور نشدند 'و آخرین مقاله کتاب درباره لائیک‌هایی است که فرار کرده‌اند .موضوعات کتاب صرفا به جریانات ایران مربوط نمی‌شود .پاره‌ای از مقالات به جریانات برون مرزی اختصاص یافته است .نویسنده در این کتاب از اعترافات اپوزیسیون در تلویزیون, آقازاده‌ها, تاریخ‌نگاری مستقل چپ ایران, و خط سوم در جای جای کتاب بحث کرده است .

وی در 'مقاله فیدل کاسترو بیست سال دیر به ایران آمد 'می‌گوید :کاسترو دیر آمد .چریک‌ها مرده‌اند و چریک‌گرایی هم مرده است . اکنون آن که به استقبال او می‌آید سید محمد خاتمی است :یک اصلاح‌طلب

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات