منو
سبد خرید

جمهوری در اتوبوس

جمهوری در اتوبوس
درحال حاضر موجود نمی باشد
جمهوری در اتوبوس
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 133438 - 96/10
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 48
0 ریال

جمهوری در اتوبوس

نویسنده: نزار قبانی
مترجم: حسن فرامرزی
ناشر: فرخی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 100
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1347 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب

نزار قبانی تنها شاعر عربی است که در کتاب «جمهوری در اتوبوس» به شرح رشادتی پرداخته که قهرمانش یک زن است و این سندی بر حقانیت گفتار قبانی است که: تنها زن و شعر ما را نجات می دهد.

کتاب مجموعه اشعار كوتاه عربی معاصر شاعر است كه به سبك شعر نو سروده شده است. مضامین اشعار تأملات شاعر است در مسائل زمانه و مقتضیات عصر روشنگری و مدرنیته و وضعیت و تنهایی و افسردگی انسان و تاریكی‏ها و ظلمتهایی كه چشم‏انداز زیبای زندگی را تار می‏سازد. شاعر تلاش می‏كند در وضعیتی زمینی و بشری به دنبال راهی برای بشر زمینی بپردازد و دردهای مشترك را وسیله‏ای سازد تا بیداری بشری تحقق یابد شاید در ساختن منزل امن و آزاد به موفقیت دست یابد گرچه می‏داند تلاشهای انسان چون محكومیت سیزیف از روی اجبار و ضرورت است."

نزار قبانی در سال 1923 در دمشق متولد شد. پس از تحصیلات ابتدایی و مقدماتی و کسب مدارج عالی وارد خدمت وزارت امور خارجه سوریه شد و در نقاط مختلف جهان خدمت کرد. اما خدمت در دستگاه دولت را موافق طبع خویش نیافت و پس از چند سال استعفا داد.وی در بیروت اقامت گزید و یک موسسه انتشاراتی تاسیس کرد. او شاعری فوق العاده حساس و نسبت به همه نظامهای عربی بدبین بود.وی در اردیبشهت ماه سال 1377 در سن هفتاد و پنج سالگی در گذشت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات