كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
جلوه های جهانی مهاجرت های تاریخی ایرانیان

جلوه های جهانی مهاجرت های تاریخی ایرانیان

نویسنده: عبد الرفیع حقیقت
ناشر: کومش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 704
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

از قرن اول هجری تا امروز

مجموعه‌اي حاصل پژوهش و نگارش عبدالرفيع حقيقت «رفيع»، به چاپ انتشارات كومش است . موضوع كتاب حاضر پيرامون تاثيرات مثبت و به سزايي است كه مهاجرت ايرانيان به نقاط مختلف جهان در پي داشته است، پروژه هاي علمي و فرهنگي گوناگون كه با تلاش ها و فعاليت چهره هاي درخشان سرزمين ايران، از قرن اول هجري تا كنون، گسترش يافته و تاثير به سزاي اشتغال هموطنانمان در مراكز بزرگي هم چون «ناسا» و دانشگاه هاي مهم جهان در كتاب حاضر مورد بحث قرار گرفته است؛ هم چنين افراد سرشناس و تاثيرگذار فعال در زمينه هاي گوناگون معرفي شده اند....

...عبدالرحيم خان خانان با وجود اينكه جزو اميران سرشناس عصر بود و در ميدان جنگ هم داد شجاعت مي داد، ولي توجه بيشتري به نوشتن مطالب و خواندن كتاب و استماع اشعار فضلاي عصر مبذول مي داشت و جاي شگفتي است كه در عرصه جنگ هم خود را طالب كتاب و شعر نشان مي داد.

كتابخانه مجهز او در احمد آباد گجرات، براي ساير دانشمندان معاصر محل مراجعه بود و آنان از ضيافت و مهمان نوازي جوانمردانه نيز بهره مند بوده اند.

گذشته از سخن سرائي به پارسي و ترجمه پارسي با برنامه سر سلسله تيموريان هند و نگارش هاي با ارزش خان خانان در نوازش اهل فضل و كمال و معرفت از مهم ترين اميران عصر اكبر و جهانگير شاه محسوب مي گردد. آقاي محمد عبدالغني مولف كتاب «تاريخ زبان و ادبيات پارسي در دربار مغول» او را بزرگ ترين مربي اهل هنر و پرورش ادب و اديبان در مشرق زمين مي نامد. او به زبان هندي هم اشعار و آثاري دارد.

فهرست

آغاز حمله اعراب به ایران
قیام و شورش مردم بحرین
برخوردهای سرحدی بین تازیان و ایرانیان
جنگ زنجیر اوضاع آشفته ایران در نیمه اول قرن هفتم میلادی
جنگ مثنی با سربازان ایرانی در کنار خرابه های بابل
جنگ مهران
مشاوره مهم عمربا سران عرب در مورد جنگ با ایرانیان
پیشرفت سعدبن ابی وقاص به سوی مرزهای ایران

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جلوه های جهانی مهاجرت های تاریخی ایرانیان

  • ناشر: کومش
  • کد کتاب: 90078 - 202/2
  • موجودی: در انبار
  • 400,000ریال
  • 320,000ریال

برچسب ها: عبد الرفیع حقیقت, اسلام در ایران, ایران و اسلام, تاریخ تمدن ایران, تاریخ جنگ های ایران, تاریخ فرهنگی ایران, مهاجرت ایرانیان, کتاب جلوه های جهانی مهاجرت های تاریخی ایرانیان