جغرافیای گردشگری ایران

جغرافیای گردشگری ایران

نویسنده: اسماعیل علی اکبری
ناشر: سمت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 262
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 2

کیفیت : عالی ؛ داخل صفحات کتاب با مداد علامت گذاری و حاشیه نویسی شده است

 

مروری بر کتاب 

جغرافیای گردشگری مطالعه رابطه بین اشکال مختلف جهانگردی با محیط های طبیعی وفرهنگی و اثراتی که این فعالیت ها در نواحی مقصد به جا می گذارند را در بر می گیرد.در واقع این علم به بررسی روابط انسان ها با محیط در هنگام فراغت و تأثیر متقابل آن ها بر یکدیگر می پردازد و فعالیت های گردشگری را نه به طور مجزا بلکه در قالب مکان و در ارتباط با دیگر عوامل محیطی شامل عوامل طبیعی و انسانی را بررسی می کند.

مفهوم کلی جغرافیای گردشگری را می توان به این شرح بیان نمود:

جغرافیای گردشگری مطالعه شرایط جغرافیایی جهانگردی و بررسی وابستگی ها بین شکل های مختلف وقت گذرانی با عوامل محیطی، تحقیق در مسئله وقت گذرانی و استفاده از تعطیلات جهت مسافرت به مناطق گوناگون طبیعی و فرهنگی  ومکان های مذهبی، بازرگانی، تفریحی و بهداشتی، بررسی در عوامل مختلف طبیعی را به همراه دارد.

کتاب حاضر برای دانشجویان رشته جغرافیا در گرایشهای مختلف در مقطع کارشناسی به عنوان منبع «مبانی جغرافیای گردشگری» و در مقطع کارشناسی ارشد منبع کمک‌درسی «جغرافیای شهری و توریسم» تدوین شده است. رشته‌های مدیریت جهانگردی و مدیریت هتلداری نیز برای درس «جغرافیای جهانگردی ایران» می‌توانند از این کتاب استفاده کنند. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی، سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جغرافیای گردشگری ایران

  • ناشر: سمت
  • کد کتاب: 69234 - 112/6
  • موجودی: در انبار
  • 100,000ریال
  • 65,000ریال

برچسب ها: اسماعیل علی اکبری, توریسم, گردشگری, صنعت توریسم, آثار باستانی ایران, مدیریت اقتصادی, اقتصاد گردشگری, مدیریت گردشگری, کتاب جغرافیای گردشگری ایران