منو
سبد خرید

جغرافیای مفصل ایران ؛ سه جلدی

جغرافیای مفصل ایران ؛ سه جلدی
درحال حاضر موجود نمی باشد
جغرافیای مفصل ایران ؛ سه جلدی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 133663 - 96/11
  • وزن: 1.20kg
0 ریال

جغرافیای مفصل ایران

نویسنده: ربیع بدیعی
ناشر: اقبال
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 980
اندازه کتاب: خشتی بزرگ - سال انتشار: 1367 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو ؛ مزین به نوشته و امضای نویسنده

 

مروری بر کتاب

مصور

اطلاع بر احوال و اوضاع جغرافیائی یک کشور با یک ناحیه برای ساکنین آن خاصه برای دولتی که باید آن را اداره کند از نوع اطلاعات تنفنی نیست تا اگر از آن بی خبر ماندند ضرری نکرده باشند و این نا آگاهی برای آنان عیبی شمرده نشود بلکه ضروری بودن آن برای عموم خاصه برای دولت جهت برنامه ریزی عمرانی به قدری روشن و مسلم است که هر چه درباره آن گفته یا نوشته شود توضیح واضحات است.

اثر حاضر، مجموعه‌ای است درباره جغرافیای طبیعی، جغرافیای انسانی و جغرافیای اقتصادی ایران .در قسمت كلیات، موقعیت جغرافیایی، وسعت و شكل جغرافیایی ایران تشریح شده است .سپس مباحث اصلی كتاب ـ همراه تصاویر، نمودار و نقشه‌ها ـ این موضوعات را شامل می‌شود : جغرافیای طبیعی كه مشتمل است بر : سیمای كنونی زمین ایران، آب و هوا، خاك‌ها و آب‌های ایران .

جلدهای بعدی كه به جغرافیای انسانی در ایران اختصاص یافته این مباحث را در برمی‌گیرد : مرزها، جمعیت، معیشت، پیوندهای ملی در مذهب، خط، زبان و تقسیمات كشوری .در جلد سوم كتاب ویژگی‌های جغرافیای اقتصادی ایران با این مشخصات بررسی می‌شود : جنبه‌های گوناگون كشاورزی، منابع طبیعی، صنایع و معادن، بازرگانی، حمل و نقل، صنعت جهانگردی و ارتباطات دور در ایران .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات