كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
جغرافیای تاریخی شهر بزرگ هگمتان و انشان

جغرافیای تاریخی شهر بزرگ هگمتان و انشان

نویسنده: جواد صدقی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 82
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1353 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو


مروری بر کتاب

مصور - همراه با نقشه

این شهر کهن، نخستین پایتخت ایران بوده و به همراه آتن در یونان و رم در ایتالیا و شوش در خوزستان ، از معدود شهرهای باستانی جهان است که همچنان زنده و مهم مانده‌است. هرودوت این شهر را ساخته دیااکو دانسته و گفته‌است که هفت دیوار داشته که هر کدام به رنگ یکی از سیاره‌ها بوده‌اند.

دانشنامه ایرانیکا بنیانگذاری ماد را سال ۷۰۸ پیش از میلاد به مرکزیت هگمتانه و توسط دیاکو ذکر می‌کند.در سال ۵۵۰ پیش از میلاد، ایشتوویگو شاه ماد از کوروش هخامنشی شکست می‌خورد و پیرو آن هگمتانه به تسخیر کوروش در می‌آید. در سال ۳۳۰ پیش از میلاد، داریوش سوم کشته شده و هگمتانه فتح می‌شود. همچنین تخت جمشید به وسیله اسکندر مقدونی ویران شده و حکمرانی هخامنشیان پایان می‌پذیرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جغرافیای تاریخی شهر بزرگ هگمتان و انشان

  • کد کتاب: 100948 - 54/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: جواد صدقی, تاریخ هگمتان, تاریخ انشان, تاریخ تمدن ایران, همدان, هکمتانه, تاریخ ایران باستان, آثار باستانی ایران, جغرافیای تاریخی ایران, جغرافیای تاریخی همدان, کتاب های نایاب, کتاب جغرافیای تاریخی شهر بزرگ هگمتان و انشان