كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
جغرافیای تاریخی سرزمینهای خلافت شرقی

جغرافیای تاریخی سرزمین های خلافت شرقی 

نویسنده: گی لسترنج
مترجم: محمود عرفانی
ناشر: علمی و فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 609
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 6

 

مروری بر کتاب 

حاوی ده نقشه

جغرافیای تاریخی سرزمین‌های خلافت شرقی، توصیف دقیق و جامعی از اوضاع جغرافیایی ایران و ترکیه و بین ‌النهرین و سوریه و آسیای مرکزی از آغاز فرمانروایی مسلمانان تا هجوم تیمور است.

طی این هشت قرن و پس از آن بسیاری جغرافی‌نویسان و مورخان مسلمان آنچه در این باره به چشم دیده و از منابع مورد اعتماد خویش شنیده‌اند در صفحات کتب خود آورده‌اند. اما استفاده از همه این کتب به علت پراکندگی نسخ خطی و نفیس آن‌ها در کتابخانه‌های سراسر جهان و نیز به سبب اغلاط خطی و اختلاف میان نسخ متعدد هر کتاب بسیار دشوار است.

لسترنیچ، خاورشناس مشهور انگلیسی، در این کتاب عصاره نوشته‌های همه جغرافی‌دانان و مورخان مذکور را پس از تلخیص و مقایسه با یکدیگر و حذف مکررات و زواید و تصحیح اغلاط خطی گنجانده و با استفاده از مشاهدات سیاحان خارجی و تحقیقات و تتبعات خاورشناسان مجموعه‌ای فراهم آورده است که اطلاعات جامع و مفیدی را درباره جغرافیای این کشورها در قرون وسطا و تحولات بعدی در دسترس طالبان می‌گذارد.

ده نقشه جغرافیایی که بر متن کتاب افزوده شده است نیز در توضیح بیشتر و بهتر کتاب تأثیر بسیار دارد

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جغرافیای تاریخی سرزمینهای خلافت شرقی

  • 0ریال

برچسب ها: لستر بخ, محمود عرفانی, تاریخ اسلام, ممالک اسلامی, جامعه شناسی اسلام, تاریخ تمدن, تاریخ اجتماعی, تمدن اسلامی, کتاب جغرافیای تاریخی سرزمین های خلافت شرقی