كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
جشن های گاهنبار و فرودوگ

جشن های گاهنبار و فرودوگ

نویسنده: هاشم رضی
ناشر: بهجت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 326
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

جشن فروردگان یا فرودوگ که با روان مینوی در گذشتگان و مردگان در ارتباط است، از جشن‌ها و یادمان‌های بزرگ دینی و ایرانیان بوده و هست که در نوزدهم فروردین برگزار می‌شود. 

زرتشتیان این روز را ویژه فروهه‌ها دانسته و به یادبود درگذشتگان، مراسم سنتی و دینی را در گورستان‌ها انجام می‌دهند. کتاب حاضر مشتمل است بر کهن‌ترین جشن‌های فصلی عصر اوستایی، روزشمار جشن‌های سالانه و احکام و تقدیرات روزهای سال و ماه. نویسنده در بخش نخست به تقسیمات سال‌ها، ماه‌ها، روزها و اسم‌های مختص به هرکدام در ایران قدیم شاره نموده و سپس به معرفی گاهنبارها یا جشن‌های شش‌گانه سال پرداخته است. در بخش‌های بعدی سایر جشن‌های ایران عصر اوستایی شرح داده شده است و فصل‌هایی نیز به سفره‌های مقدس زرتشتی‌ و خوراک‌های آیینی و سنتی زرتشتیان اختصاص دارد. 

فهرست

عمر و زمان اساطیری جهان
جشن‌های دوازده‌گانه سال
اسامی ویژه سی‌گانه روزها در اشعار مسعود سعد‌سلمان
یادکرد نام روزهای ماه
تقدیرات و حکام روزها
شرحی درباره نام‌های شش چهره گاهنبار
اوقات شبانه‌روز
جشن‌های دیگر سال
قصه‌های سفره‌ها
خوراک‌های آیینی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جشن های گاهنبار و فرودوگ

  • ناشر: بهجت
  • کد کتاب: 81179 - 102/7
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: هاشم رضی, ادیان ایرانی, زرتشت, جشن های ایرانی, تاریخ ایران باستان, ادیان ایرانی, اساطیر ایران, اسطوره های ایران, کتاب جشن های گاهنبار و فرودوگ