كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
جشن های آتش

جشن های آتش

نویسنده: هاشم رضی
ناشر: بهجت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 220
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 5

 

مروری بر کتاب

جشن مهرگان ، چله ، شب یلدا ، جشن سده ، پنجه ، چهارشنبه سوری

برخی از جشن های ایرانی با آتش پیوند دارند و برخی با آب. از میان جشن های منسوب به آتش،‌ مهرگان، چله، شب یلدا، جشن سده، پنجه و چهارشنبه سوری از همه مشهورترند. کتاب «جشن های آتش» که پژوهشی درباره جشن های منسوب به آتش در جهان و مراسم و آیین های سنتی آنها میان زرتشتیان ایران و پارسیان هند است.

مولف در پیشگفتار شرح داده است که قبلا در کتاب «نوروز، سوابق تاریخی تا به امروز» درباره گاه شماری و جشن های ایران باستان توضیح داده است،‌ اما درخواست بسیاری از علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ ایران زمین و نیز دانشجویان رشته های مرتبط، وی را بر آن داشته است کتاب کوچک تر و کم حجم تری را صرفا بر پایه پرداختن به جشن های ایرانی منتشر کند.

نویسنده این کتاب را از جشن مهرگان آغاز می کند و با جشن تیرگان به پایان می‌رساند. در این میان گزارش‌هایی درباره برگزاری مهرگان میان زرتشتیان کرمان و یزد، مهرگان در دوره اسلامی و در دوران خلافت عباسیان، جشن سده و گذشتن سیاوش از آتش، جشن های آتش میان ارامنه و جشن های آذرگان و اردیبهشت‌گان از مطالب خواندنی کتاب هستند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جشن های آتش

  • ناشر: بهجت
  • کد کتاب: 111782 - 51/3
  • موجودی: در انبار
  • 650,000ریال

برچسب ها: هاشم رضی, ادیان ایرانی, زرتشت, جشن های ایرانی, تاریخ ایران باستان, ادیان ایرانی, اساطیر ایران, اسطوره های ایران, کتاب جشن های آتش