كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
جزیره گنج ؛ کتاب های طلائی 10

جزیره گنج

نویسنده: ر. ل. استیونسن
مترجم: محمدرضا جعفری
ناشر: امیر کبیر ؛ سازمان کتابهای طلائی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 44
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1344 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت :  درحد نو ؛ گوشه جلد پشتی کتاب افتادگی کوچکی دارد
 

مروری بر کتاب 

مصور 

از من خواسته اند که هر چه درباره جزیره گنج می دانم، از اول تا آخر بنویسم. برای همین هم چیزی را از قلم نمی اندازم. ماجرای من، موقعی شروع شد که پدرم هنوز مسافرخانه آدمیرال بن بو را اداره می کرد و این همان موقعی بود که دریانوردی پیر، برای اولین بار به مسافرخانه ما آمد. خوب به یاد دارم، انگار همین دیروز بود. او جلوی در مسافرخانه آمد.پشت سرش، یک گاری دستی بود که روی آن صندوقچه ای قرار داشت. مرد تازه وارد، قوی و بدقواره بود و کت ملوانی آبی رنگ و کثیفی به تن داشت.

سری کتابهای طلایی از نظر سرو شکل، طراحی روی جلد، جذابیت‎های بسیاری برای بچه‎ها داشت، روی جلد اغلب این کتابها را نقاشی‎های رنگی بسیار زیبایی تشکیل می‎داد. در لابلای متن داستان نیز چند موقعیت به صورت نقاشی شده(سیاه و سفید)، چاپ شده بود که در محکم‎تر  شدن ارتباط خواننده‎ی کم سن و سال کتاب، با داستان و حال و هوای آن نقش تعیین کننده‎ای داشت، چرا که تجسمی عینی از شخصیت‎ها، فضا و مکان را نیز در اختیارش می‎گذاشت تا در طول داستان، آنها را بدین شمایل در ذهن مجسم کند. و جالب اینکه نگارنده پس از همه ی این سالها و با وجود دیدن فیلم دن‎کیشوت و یا خواندن کتاب آن، هنوز که هنوز است هروقت اسم دن‎کیشوت و دیگر شخصیت‎های این رمان را می‎شنوم، به همان شکل که در کتابهای طلایی نقاشی شده بود در ذهن مجسم می کنم.

انتخاب لوگویی ثابت که در ذهن مخاطبان به سرعت جا افتاده و حک می‎شود، تنوع عناوین، جذابیت مضامین و البته چاپ بسیار خوب آن در آن زمان که حتی از بسیاری تولیدات امروزی نیز (با وجود تمام پیشرفت‎های تکنولوژیک) بهتر به نظر می‎رسد؛ این مجموعه را حاصل کاری به تمام معنا حرفه‎ای در زمان خود به نمایش می‎گذارد. رویکردی که حتی امروز نیز  به ندرت در میان ناشران شاهد آن هستیم. بی‎شک این حرفه‎ای‎گری در کار، کیفیت بالا تولیدات و پیشگام بودن در حوزه نشر؛ که در همه سازمانهای مرتبط به امیرکبیر شاهد بودیم حاصل بکارگرفتن چهره‎هایی مستعد و توانمند این حوزه از نویسندگان، مترجمان و حتی ویراستاران بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جزیره گنج ؛ کتاب های طلائی 10

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 98575 - 105/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ر. ل. استیونسن, محمدرضا جعفری, داستان های کودک و نوجوان, افسانه ها, داستان های اساطیری, افسانه های ملل, داستان های کودک, کتاب طلایی, کتاب نفیس, کتاب های طلائی, کتاب جزیره گنج ؛ کتاب های طلائی 10