دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

جزیره خاموشان

جزیره خاموشان

نویسنده: لوئیز باشلری
مترجم: عباس آگاهی
ناشر: جهان کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 117
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1 


مروری بر کتاب 

آن‌ـ ماری شلتل متولد 1948 میلادی است. او در سال 1985 با نام مستعار لوئیز باشِلُری چهار رمان پلیسی به بازار عرضه داشت. دو عنوان از این رمان‌ها در همان سال جوایز ادبی خاص این گونه آثار را از آن خود کردند.

از جمله جایزه بهترین رمان حادثه‌ای به جزیره خاموشان تعلق گرفته است. خانم باشلری بعد از مدت کوتاهی تدریس، به کارگردانی سینما روی آورد و سپس به عنوان منتقد سینمایی شهرت یافت.

راوی داستان جزیره خاموشان ، وییو (بازرس پلیس)، زبانی محاوره‌ای دارد و اغلب مخاطبانش به زبانی عامیانه صحبت می‌کنند. در ترجمه نیز این ویژگی تا حد زیادی حفظ شده است. محل وقوع ماجراهای کتاب، جزیره‌ای رو به‌ استان برتانی فرانسه است. وقوع چند قتل پیاپی، پلیس را سرگردان کرده است.

محیط بسته جزیره با مردمی منزوی و عبوس، نفوذ یک باند قدرتمند و فاسد که در اداره جزیره هم نفوذ دارد، و شخصیت‌هایی با ویژگی‌های عجیب و متفاوت بر پیچیدگی معمای داستان می‌افزاید.

بازرس وییو برای درک فضای غیرعادی جزیره، به‌سختی می‌تواند با برخی از مردم هم‌صحبت شود. اما نزدیکی بیشتر او با قهرمانان داستان و آگاهی یافتنش از گذشته اغلب پرماجرا و اندوهبار و یا تبهکارانه آن‌ها، سرانجام پرده از رازهای نهفته و ناگفته بر می‌دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات