كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
جزمیت فلسفه حزبی ؛ نقدی بر کتاب اسلام در ایران

جزمیت فلسفه حزبی

نویسنده: ابوذر ورداسبی
ناشر: قلم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 343
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ : 1

 

مروری بر کتاب

نقدی بر کتاب اسلام در ایران

ابوذر ورداسبی (۱۳۲۸ در جویبار - مرداد ۱۳۶۷ در حوالی کرمانشاه) محقق، نویسنده و فعال سیاسی ایرانی بود. ابوذر ورداسبی در سال ۱۳۲۸ در منطقه جویبار قائمشهر در استان مازندران در خانواده‌ای تهیدست و زحمتکش به دنیا آمد. پدرش سلمان ورداسبی، قهوه‌خانه‌ای کوچک داشت و به علت پشتیبانی از دکتر محمد مصدق ۲سال زندانی شده بود. ابوذر دوران کودکی را در محله باقرای مازندران به تحصیل پرداخت و تحصیلات دوره دبیرستان را در تهران ادامه داد.

وی فعالیت‌های سیاسی خود را از سال ۱۳۴۶ و هنگامی که در دانشگاه تهران دانشجوی رشته حقوق بود، آغاز کرد. در اردیبهشت ۱۳۵۰ دستگیر شد و یک سال در زندان بود از همان سال‌ها به گروه مجاهدین خلق پیوست و مبارزه مسلحانه را در پیش گرفت. در سال ۱۳۵۳ هنگام دستگیری، به‌شدت مجروح شد و در ساواک تحت شکنجه قرار گرفت. در سال ۱۳۵۶ از زندان آزاد شد و به تألیف چند کتاب پرداخت.

او با هیئت تحریریه انتشارات قلم همکاری داشت. بعد از انقلاب ۱۳۵۷ در یک دوره به همراه دکتر احمد طباطبایی که نخستین استاندار مازندران بعد از سقوط شاه بود، اقدامهایی در کمک به کشاورزان شمال انجام داد. در سال ۱۳۵۹ کاندیدای نمایندگی مجلس از قائمشهر بود. در سال ۱۳۶۵ به عراق رفت و در سال ۱۳۶۷ او و همسرش در عملیات فروغ جاویدان کشته شدند. همسرش فاطمه فرشچیان، فرزند محمود فرشچیان بود.

...ارتجاع ضدتاریخی یعنی چه؟ یعنی نه‌فقط تلاش می‌کنه که جریان انقلاب، چرخ انقلاب را به عقب برگرداند، بلکه مذبوحانه تلاش می‌کند و می‌خواهد که چرخ تاریخ و چرخ زمان را هم به عقب ببرد و به عقب برگرداند. در یک کلام سمبل و ثمرهٌ روابط و مناسبات و رسومات و اخلاقیات ماقبل سرمایه‌داری است. مادون سرمایه‌داری است، سمبل ارزشهای مادون تمدن جدید است؛ و به همین جهت جانی‌تر، و وحشی‌تر وپلیدتر و ناپاکتراست؛ و لاجرم ناحق‌تر و نامشروعتر است

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جزمیت فلسفه حزبی ؛ نقدی بر کتاب اسلام در ایران

  • ناشر: قلم
  • کد کتاب: 78373
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ابوذر ورداسبی, اسلام در ایران, تاریخ اجتماعی, فلسفه تاریخ, مارکسیسم, ایران و اسلام, ماتریالیسم, ایدئولوژی اسلامی, جامعه شناسی اسلام, تاریخ اجتماعی, کتاب جزمیت فلسفه حزبی