كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
جرم شناسی محیطی ؛ شناخت روش

جرم شناسی محیطی : شناخت روش

نویسنده: علی علیخانی
ناشر: دانشکده اطلاعات
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 305
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

آنچه مسلم است میزان جرایم شهری به اندازه و درجه رشد شهر ارتباط دارد و به موازات افزایش جمعیت شهری، میزان جرایم نیز افزایش مییابد. به علاوه، ارتکاب جرایم با موقعیت جغرافیایی شهرها مرتبط است.
شهرهایی که در مسیرهای مهم ارتباطی قرار دارند و دارای بیشترین عبور و مرور هستند نیز می توانند زمینه جرایم مختلف را فراهم آورند.

میزان جرایم در داخل شهرها نیز تنوع دارد. پیشگامان مکتب اکولوژی شهری همه مساله اجتماعی ازجمله میزان جرائم شهری را در تفاوت ها و خصیصه های مکانی جستجو می کنند. به نظر آنان، کاربری های تفریحی درون شهرها و مکان هایی که دارای بیشترین ازدحام جمعیت ثابت و غیرثابت هستند، نسبت به محدوده های دیگر از درجه جرمزایی بیشتری برخوردارند.

مناطق درونی شهرها که شرایط محیطی مطلوبی ندارند و برای تجمع مهاجران تازه وارد مناسب هستند، به همراه زاغه ها و حلبی آبادهای اطراف شهر که دارای تراکم بالا و نامناسب اند به عنوان مکان هایی با بیشترین میزان جرم و بزهکاری شناخته شده اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جرم شناسی محیطی ؛ شناخت روش

  • 0ریال

برچسب ها: علی علیخانی, جاسوسی, جامعه شناسی اطلاعاتی, ضد اطلاعات, ضد جاسوسی, جرم شناسی, روانشناسی اجتماعی, کتاب جرم شناسی محیطی ؛ شناخت روش