منو
سبد خرید

جراح دیوانه

جراح دیوانه
جراح دیوانه
موجود نمی باشد
جراح دیوانه
جراح دیوانه
جراح دیوانه
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 75755 - 43/5
  • وزن: 0.70kg
  • UPC: 30

جراح دیوانه

نویسنده: یورگن توروالد
مترجم: ذبیح الله منصوری
ناشر: زرین - نگارستان کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 334
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1392 ~ 1390 - دوره چاپ: 20 ~ 19

 

مروری بر کتاب

قهرمان اصلی این کتاب یعنی زائر بروخ در آخر عمر دچار جنون ادواری شد و این عارضه در سال های پایان عمر عارض بعضی از مردها و زن ها می شود وس اده ترین پدیده آن، نسیان دوره پیری سات که قسمتی از سالخوردگان، بدان مبتلا می گردند.

زائر بروخ ؛ جراح بزرگ آلمانی پیش از به قدرت رسیدن هیتلر و حزب ناری نیز از شهرت بسیاری برخوردار بود و علی رغم مخالفتش برای عضویت در آن حزب هرگز مورد آزار قرار نگرفت.بسیاری از ابتکاراتی که در جراحی به کار برده نام او را برای همیشه در عالم پزشکی ماندگار کرده است.او اولین کسی بود که کارد جراحی را در قلب انسان به کار برد و برای اینکه هنگام عمل خون به بدن بیمار برسد،از یک قلب مصنوعی که ساخته خودش بود استفاده کرد.

درمان بیماری سرطان مری،سل ریوی بیرون آوردن غده سرطانی از ریه یا کبد،همگی از طریق عمل جراحی از دیگر ابتکاراتی است که این جراح نابغه برای اولین بار به انجام آن مبادرت ورزید. بسیاری از روسای کشورهای جهان از جمله استالین دیکتاتوری شوروی و آلفونس سیزدهم پادشاه اسبق اسپانیا از طرف زائر بروخ مورد عمل جراحی قرار گرفتند. سرگذشت این جراح نابغه در سال های پایانی عمرش بسیار جالب و حیرت آور است.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب