دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

جراح دیوانه ؛ متن کامل

جراح دیوانه

نویسنده: یورگن توروالد
مترجم: ذبیح الله منصوری
ناشر: زرین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 334
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1364  - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب

قهرمان اصلی این کتاب یعنی زائر بروخ در آخر عمر دچار جنون ادواری شد و این عارضه در سال های پایان عمر عارض بعضی از مردها و زن ها می شود وس اده ترین پدیده آن، نسیان دوره پیری سات که قسمتی از سالخوردگان، بدان مبتلا می گردند.

زائر بروخ ؛ جراح بزرگ آلمانی پیش از به قدرت رسیدن هیتلر و حزب ناری نیز از شهرت بسیاری برخوردار بود و علی رغم مخالفتش برای عضویت در آن حزب هرگز مورد آزار قرار نگرفت.بسیاری از ابتکاراتی که در جراحی به کار برده نام او را برای همیشه در عالم پزشکی ماندگار کرده است.او اولین کسی بود که کارد جراحی را در قلب انسان به کار برد و برای اینکه هنگام عمل خون به بدن بیمار برسد،از یک قلب مصنوعی که ساخته خودش بود استفاده کرد.

درمان بیماری سرطان مری،سل ریوی بیرون آوردن غده سرطانی از ریه یا کبد،همگی از طریق عمل جراحی از دیگر ابتکاراتی است که این جراح نابغه برای اولین بار به انجام آن مبادرت ورزید. بسیاری از روسای کشورهای جهان از جمله استالین دیکتاتوری شوروی و آلفونس سیزدهم پادشاه اسبق اسپانیا از طرف زائر بروخ مورد عمل جراحی قرار گرفتند. سرگذشت این جراح نابغه در سال های پایانی عمرش بسیار جالب و حیرت آور است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات