کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
جراحی فک و صورت ؛ دو جلدی

جراحی فک و صورت 

نویسنده: حسین مهدوی
ناشر: دانشگاه تهران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 520
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1335

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

رشته جراحی فک و صورت از اوایل قرن اخیر با فعالیت های دکتر حسین مهدوی در بیمارستان های سینا، رازی و امیراعلم آغاز شد و دستیاران مختلف در این زمینه مشغول آموزش و درمان بوده اند.

از سال 1354 که دوره های متمرکز مصوب گردید این رشته در دانشگاه تهران منسجم تر گردید و از آن سال تاکنون مشغول فعالیت بوده است.

 شاخصه اصلي اين رشته، منشعب از رشته دندان پزشکي است و جزء تخصص هاي آن محسوب مي شود. اگرچه پزشکان زيادي نيز در اين راه فعال بوده اند، اما اين رشته، هميشه در قالب رشته دندان پزشکي بوده است (ازجمله اين افراد مرحوم دکتر «حسين مهدوي» است). در رشته جراحي دهان، فک و صورت نيز (مانند رشته هاي ديگر پزشکي) در ابتدا همپوشاني هاي بسياري با رشته هاي هم جوار (مانند جراحي پلاستيک، گوش، گلو و بيني) وجود داشت، اما کم کم و با قوام گرفتن آن، خود به رشته اي فاخر و ارزشمند تبديل شد. امروزه در بسياري از کشورها به صورت اجباري يا اختياري براي پرداختن به اين رشته بايد هر دو دکتراي پزشکي و دندان پزشکي را دارا بود که نشان از پيچيدگي روزافزون آن دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جراحی فک و صورت ؛ دو جلدی

  • 250,000ریال

برچسب ها: حسین مهدوی, پزشکی, جراحی, دندانپزشکی, جراحی زیبایی, کتاب جراحی فک و صورت ؛ دو جلدی