كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
جدیدترین دایره المعارف کوهنوردی

جدیدترین دایره المعارف کوهنوردی

نویسنده: محمد شیرازی نژاد
ناشر: بوستان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 278
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1392 ~ 1389 - دوره چاپ: 2 ~ 1

 

مروری بر کتاب

آشنایی با ورزش و ابزارهای کار در ارتفاع ؛ مصور - رنگی - گلاسه

کتابی که پیش روی شماست حاصل تحقیقات و تجربیات اینجانب است که در جهت کمک به بالا بردن ایمنی شاغلان کارهای در ارتفاع و ورزشکاران کوه نوردی،غارنوردی و کسانی که به نحوی با این مقوله دست و پنجه نرم می کنند تهیه شده است از زمانی که بشر بسته به نوع فعالیت خود برای انجام دادن بعضی از کارهای روزمره مجبور به رفتن به ارتفاع شد همیشه خسارت های جبران ناپذیر جسمی و جانی را تجربه کرده است و به همین علت است که تقریبا اکثر انسان ها همیشه از ارتفاع و کارهای در ارتفاع ترس ئ دلهره دارند و این کار و مکان ها را نا امن می دانند و حتی الامکان از رفتن به این مکان ها خودداری می کنند ولی افرادی هم هستند که مجبورند برای امرار معاش بسته به نوع کار،همه روزه در ارتفاع به سر ببرند و اکثرا از وسایل و ابزارهای حمایتی و ایمنی آن در جوامع پیشرفته از جمله : ایالات متحده ، فرانسه،انگلستان و ... علم جدیدی تلقی می شود و ابزارهای جدیدی هم برای این کار با استانداردهای خاص طراحی شده است تا افرادی که به هر نحوی در ارتفاع مشغول به فعالیت هستند با خیال راحت و بدون هیچ استرسی با استفاده از این ابزارها و روشهای کار بدون کوچک ترین احتمال خطر مشغول به کار باشند.

البته افرادی هم هستند که کارشان در ارتفاع نمی باشد ولی دوست دار ارتفاع و هیجان آن می باشند مانند کسانی که علاقمند به کوه نوردی ،یخ نوردیو غار نوردی وصعود و سقوط های نمایشی از دره ها،دکل ها،آسمان خراش ها،صخره ها و ... هستند که با ایمنیصد در صدی که این ابزار ها به آنها می دهد با خیالی راحت به یک تفریح سالم و پرهیجان می پردازند.

لذا با اهمیت مسایل طرح شده لازم به نظر رسید که متن تدوین شده ای در اختیار علاقمندان و کسانی که در کار خود در ارتفاع به دنبال ایمنی بالا می باشند قرار بگیرد تا ضمن مطالعه مطالبذیل در انتخاب صحیح و اصولی این وسایل حیاتی وقفه و اشکالی پیش نیاید.

از آنجایی که هیچ اثری خالی از اشکال نیست از ساتید فن و خوانندگان مترم خواستارم که اتقادات و پیشنهاداتی که قابل طرح باشد را مطرح کنند تا در چاپ های بعدی نسبت به اصلاح و تجدید آنها اقدام گردددر پایان از دوست و برادر عزیزم جناب آقای ابوالفضل شاکری فر که مرا درترجمه بعضی از مطالب یاری نمودند و از  تمام کسانی که در تهیه این کتاب مرا یاری کردند تشکر می کنم.

فهرست 

آشنایی با کوهنوردی
آشنایی با کوههای ایران و جهان
آشنایی با یخ نوردی و غارنوردی
امداد و تغذیه در کوهستان
آموزش های اولیه
البسه کوه
لوازم مورد نیاز در کوهستان
لوازم ایمنی در کوهستان
ابزارهای مورد نیاز در کوهستان
طناب و اسلینگ
کارابین و قرقره
ابزارهای صعود، فرود و حمایت
استاندارد ابزارها
- نحوه شناسایی استانداردهای ابزارها و دمای مفید کارکرد آنها
- منابع
- ضمیمه (تصاویر افرادی در حال استفاده از تکنیک ها و ابزارهای کار در ارتفاع)

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جدیدترین دایره المعارف کوهنوردی

  • ناشر: بوستان
  • کد کتاب: 103162 - 26/3
  • موجودی: در انبار
  • 120,000ریال

برچسب ها: محمد شیرازی نژاد, ورزش, کوه نوردی, کوه پیمایی, صخره نوردی, کتاب جدیدترین دایره المعارف کوهنوردی