كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
جبر انقلاب ؛ دیالکتیک و سنت مارکسیستی کلاسیک

جبر انقلاب

نویسنده: جان ریز
مترجم: اکبر معصوم بیگی
ناشر: دیگر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 470
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

دیالکتیک و سنت مارکسیستی کلاسیک

روشنگری چیست؟ مقدمات فکری و فرهنگی و اجتماعی انقلاب فرانسه چگونه و به دست چه کسانی فراهم آمد؟ چرا کانت و هگل و بتهوون انقلاب فرانسه را تنگ در آغوش گرفتند؟ چرا فلسفه ی هگل را اوج اندیشه ی دیالکتیکی فلسفه ی کلاسیک ایدئالیسم آلمانی می دانند؟

دیالکتیک و اندیشه ی دیالکتیکی چیست و دیالکتیکی را یگانه روش درست اندیشیدن درباره ی تضادهای جامعه ی معاصر می داند؟ دیالکتیک در دوران درخشان فلسفه ی کلاسیک آلمان تاکنون دستخوش چه دگرگونی هایی شده است؟

چرا هرتسن دیالکتیک هگل را «جبر انقلاب» می خواند؟ این ها و ده ها موضوع فلسفی و اجتماعی دیگر پرسش هایی است که نویسنده نخست می کوشد به طرح درست آن ها بپردازد و سپس برای هر یک پاسخی در خور فراهم آورد. نویسنده ی کتاب، جان ریز، در طرح مسائل فلسفی و اجتماعی زبانی صریح، روشن و عاری از ابهام دارد، به خواننده ی عام نظر دارد و از این رو کتاب می تواند مورد استفاده ی همگان قرار گیرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جبر انقلاب ؛ دیالکتیک و سنت مارکسیستی کلاسیک

  • ناشر: دیگر
  • کد کتاب: 83993 - 31/5
  • موجودی: در انبار
  • 450,000ریال

برچسب ها: جان ریز, اکبر معصوم بیگی, انقلاب, جامعه شناسی سیاسی, علوم سیاسی, دیالکتیک, مارکسیسم, روشنفکری, کتاب جبر انقلاب ؛ دیالکتیک و سنت مارکسیستی کلاسیک