كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
جای خالی سلوچ

جای خالی سلوچ

نویسنده: محمود دولت آبادی
ناشر: آگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 497
اندازه کتاب: رقعی سلفون  - سال انتشار: 1358 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ جلد سازی مجدد

 

مروری بر کتاب

مرگان که سر از بالین برداشت سلوچ نبود. 
بچه ها هنوز در خواب بودند : عباس، آبروا، هاجر، مرگان، زلف های مقراضی کنار صورتش را زیر چار قد بند کرد ، از جا بر خاست و پای از گودی دهنه در به حیاط کوچک خانه گذاشت و یک راست به سر تنور رفت.
سلوچ سر تنور هم نبود شب های گذشته سلوچ لب تنور می خوابید مرگان نمی دانست چرا؟ فقط می دید که سر تنور می خوابد....

... و هنوز به چشم می توانیم ببینیم که زنان ما در جاهای مختلف ایران پا به جای مرد کارهای دشوار انجام می دهند ، در امر دامداری ، کشاورزی ، نساجی و ... و در سهمی که از عذاب زندگی می برند و نیرویی که در مقاومت و سختکوشی در برابر این زندگی مصرف می کنند هم هیچ کم از مردها ندارند . کدام پسر ایرانی را شما می بینید که نسبت به مادرش احساس دین در رشد و پرورش خودش، بیش از آنچه که نسبت به پدرش دارد ، نداشته باشد. دراین مایه کوشش خود به خودی من این بوده که شخصیت واقعی زن به عنوان نیروی بسیار ارزنده به تجلی دربیاید در کارهایم و این طور که می بینم کم و بیش تا این جا توفیقی حاصل کرده ام.

باز آفرینی مرگان هم همچون اعتراض من ، و همچنین اعتراض مرگان به این زندگی ست که به ستم بر او و بر امثال او روا داشته می شود؛ و مقاومت و سختکوشی مرگان و تحمل و سماجت او در عین حال نفی این انگ ناتوان بودن است. مثل یک ماده ببر از زندگی اش دفاع می کند. آن را دگرگون می کند و حتی پا به پای دیگران وقتی که لازم بشو د با فردایی مبهم رو در رو می شود؛ و به نظر من جز این که این رفتارها زیباتر از رفتارهای یک مرد است در قبال حوادث هیچ تفاوتی نسبت به هم ندارد. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جای خالی سلوچ

  • ناشر: آگاه
  • کد کتاب: 110900 - 1/3
  • موجودی: در انبار
  • 1,350,000ریال

برچسب ها: محمود دولت آبادی, داستان های فارسی, کتاب جای خالی سلوچ