كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
جاودانه ؛ فروغ فرخزاد

جاودانه ؛ فروغ فرخزاد

نویسنده: امیر اسماعیلی
ناشر: مرجان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 376
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

حاوی اشعار و گوشه هایی از زندگی فروغ فرخزاد

فروغ‌الزمان فرخزاد (زادۀ ۸ دی، ۱۳۱۳ - درگذشته ۲۴ بهمن، ۱۳۴۵) شاعر معاصر ایرانی است. وی پنج دفتر شعر منتشر کرد که از نمونه‌های قابل توجه شعر معاصر فارسی هستند. فروغ فرخزاد در ۳۲ سالگی بر اثر تصادف اتومبیل درگذشت.

فروغ با مجموعه‌های «اسیر»، «دیوار» و «عصیان» در قالب شعر نیمایی کار خود را آغاز کرد. سپس آشنایی با ابراهیم گلستان نویسنده و فیلمساز سرشناس ایرانی و همکاری با او، موجب تحول فکری و ادبی در فروغ شد. وی در بازگشت دوباره به شعر، با انتشار مجموعه «تولدی دیگر» تحسین گسترده‌ای را برانگیخت، سپس مجموعه «ایمان بیاوریم به آغاز فصل سرد» را منتشر کرد تا جایگاه خود را در شعر معاصر ایران به عنوان شاعری بزرگ تثبیت نماید.

بعد از نیما یوشیج فروغ، در کنار احمد شاملو، مهدی اخوان ثالث و سهراب سپهری از پیشگامان شعر معاصر فارسی است. نمونه‌های برجسته و اوج شعر نوی فارسی در آثار فروغ و شاملو پدیدار گردید.

مرگ من روزی فرا خواهد رسید 
در بهاری روشن از امواج نور 
در زمستانی 
غبار آلود و دور 
یا خزانی خالی از فریاد شور 
می خزم آرام روی دفترم 
دستهایم فارغ از افسون شعر 
یاد می آرم که در دستان من 
روزگاری شعله می زد خون شعر....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جاودانه ؛ فروغ فرخزاد

  • ناشر: مرجان
  • کد کتاب: 97370 - 116/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: فروغ فرخزاد, امیر اسماعیلی, شعر فارسی, شعر نو, تاریخ ادبیات ایران, کتاب جاودانه ؛ فروغ فرخزاد