کیفیت کتاب
 
کتاب احساس تنهایی و توتالیتاریسم فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب جامعه شناسی ، تاریخ اجتماعی انتشارات روشنگران و مطالعات زنان

جاه طلبی های امپراتوری

نویسنده: نوام چامسکی
مترجم : رضا بلیغ

ناشر: اختران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 175
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

این مجموعه گفت‌وگویی است از دیوید بارسامیان با "نوآم چامسکی" درباره‌ی بحران‌های کنونی جهان، جاه‌طلبی‌های امپریالیسم آمریکا، مسائل پشت‌پرده‌ی دولت جرج‌ بوش، نقش تبلیغات در موجه جلوه دادن تجاوزات آمریکا، وضعیت کشورهای تحت سلطه و جهان سوم و نظایر آن که طی آن پرسش‌هایی از این دست را پاسخ می‌دهد: چه چیز موجب می‌شود که شهروندان از یک ناظر منفعل به فردی فعال تبدیل شوند؟، چگونه می‌توان انحطاط اخلاقی را اندازه‌گرفت و یا درباره‌ی آن صحبت کرد؟، آیا سلسله مراتب‌ها را می‌توان شناخت؟

حتی پیش تر از جرج ارول این نکته که حافظه باید واپس زده شود،به خوبی استنباط شده بود.نه تنها حافظه گه حتی آگاهی برآنچه درست در پیش روی ما رخ میدهد،زیرا اگر مردم دریابند آنچه اتفاق می افتد به نام آنان صورت میگیرد،اجازه ی آن را نخواهند داد... در این کتاب چامسکی در معرض پرسش هایی قرار میگیرد که با پاسخ دادن به آن ها دیدگاه خود را نسبت به موقعیت جهان آشکار می سازد.

سوال هایی همچون: چه چیز موجب میشود که شهروندان از یک ناظر منفعل به فردی فعال تبدیل شوند؟ چگونه میتوان انحطاط اخلاقی را اندازه گرفت و یا در مورد آن صحبت کرد؟ آیا سلسله مراتب ها در حال فروپاشی اند؟ چگونه میتوان تبلیغات را شناخت و چه روش هایی برای مقاومت در مقابل آن وجود دارد؟ چرا این همه مسئولیت بر عهده ی طبقه ی تحصیلکرده میگذارید؟ آیا دنیای دیگری ممکن است؟

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

احساس تنهایی و توتالیتاریسم

  • ناشر: اختران
  • کد کتاب: 85284 - 112/5
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال
  • 170,000ریال

برچسب ها: نوام چامسکی, دیوید بارسامیان, رضا بلیغ, علوم سیاسی, حکومت و سیاست, جامعه شناسی سیاسی, امپریالیسم, آمریکا, مقالات سیاسی, کتاب جاه طلبی های امپراتوری