منو
سبد خرید

جامه پشمین

جامه پشمین
درحال حاضر موجود نمی باشد
جامه پشمین
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 91428 - 34/3
  • وزن: 0.20kg
  • UPC: 27 = 30
0 ریال

جامه پشمین

نویسنده: هانری بور دو
مترجم: عظمی عدل (نفیسی)
ناشر: تاریخ ایران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 196
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

رمان پیش روی شما اثری که ما را به سمت نور دل و شکوه عشق هدایت می کند تا گرفتار تاریکی های موجود و ناتوانی های خود نشویم. هانری بوردو دیروز بسیار مشهور بود ، ولی امروز از خاطره ها کم و بیش محو شده است. شعر رودکی را به یاد آوریم :

تو رودکی را ای ماهرو کنون بینی
بدان زمانه ندیدی که این چنینان بود

بدان زمانه ندیدی که در جهان رفتی
سرود گویان گویی هزار دستان بود

هانری بورْدو، داستان‏سرای فرانسوی در 12 ژانویه 1870م در منطقه ساووا در این کشور به دنیا آمد. وی در ابتدا برای تحصیل در رشته حقوق راهی پاریس شد اما به زودی آن را رها کرد و به کار ادبی پرداخت. بوردو سپس در محافل ادبی رفت و آمد کرد و با نشر مقاله‏ های انتقادی، خود را به مردم شناساند، تا اینکه از سی سالگی کار اصلی خود یعنی رمان نویسی و داستان ‏سرایی را آغاز نمود. وی طی سال‏ های بعد در حدود هفتاد اثر شامل رمان، نوشته ‏های انتقادی و نمایش‏نامه منتشر کرد که جامه پشمین، برف بر گام‏ها، خانه و ترس از زیستن از آن جمله است.

بوردو در عالم سیاست، مخالف سرسخت ناسیونالیسم مبتنی بر تقدم منافع اجتماعی بر فردی بود و در عالم ادب، با ناتورالیسم که در آن بیشتر به تقلید دقیق و مو به مو از طبیعت پرداخته می ‏شود، مخالفت می‏نمود. با این حال، منتقدان، از آثار او با لحنی استهزاءآمیز یاد می‏کنند و از نظر اخلاقی، آنها را مبتذل می‏شمارند. با این وجود رمان‏ های بوردو در محیط خانواده‏ های متوسط سنّت‏ پرست، خوانندگان فراوانی داشته و از بیشتر داستان ‏های او، فیلم سینمایی ساخته شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات