کتاب جامعه و بازار در عصر ناصری با نگاهی به اوضاع اجتماعی و اقتصادی در عصر قاجار فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب تاریخ و جغرافیا انتشارات تاریخ ایران

جامعه و بازار در عصر ناصری با نگاهی به اوضاع اجتماعی و اقتصادی در عصر قاجار


مروری بر کتاب

ساختار سیاسی ایران در دورۀ ناصری مانند دوران قبل است و به عبارتی دست نخورده باقی مانده است. این دوره از جهاتی می‌توان باثبات ترین دورۀ حکومت در عصر قاجار و شاید هم اندکی قبل تر دانست. زیرا در این دوران اندکی سطح رفاه اجتماعی ارتقا یافت و مردم آرام آرام می توانستند تجارت در بازارهای جاافتاده تری را تجربه کنند و اقتصاد زراعی و صنعتی ایران به آرامی واقعیات تجارت را تجربه می کرد.

کتاب پیش رو تلاشی مختصر برای واکاوی و آشنایی بخش هایی از تاریخ ایران در عصر ناصرالدین شاه قاجار است.

در این مطالعۀ محدود ضمن تمرکز بر وضعیت بازار و مؤلفه‌های اقتصادی شیوۀ معاش و داد و ستد اقتصادی ، وضعیت آموزش و پرورش و نهادهای اجتماعی مرتبط ، زنان و منزلت آنان ، پول و مسائل مرتبط با آن تجارت داخلی و خارجی ، قحطی و نوگرایی مورد بررسی قرار می گیرد.

این اثر تمرکز بیشتری بر بازار خواهد شد و نشان می دهد که این نهاد اقتصادی چه میزان تأثیر و کارآمدی بر مؤلفه های اجتماعی داشته است.

پدیدآوردنده
نویسنده فیاض زاهد - هدی موسوی
ناشر تاریخ ایران
وضعیت کتاب
وضع ظاهری نو
مشخصات
زبان کتاب فارسی
تعداد صفحه 490
اندازه و نوع رقعی
سال انتشار 1397
دوره چاپ 1

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جامعه و بازار در عصر ناصری با نگاهی به اوضاع اجتماعی و اقتصادی در عصر قاجار

  • 0ریال

برچسب ها: فیاض زاهد, هدی موسوی, قاجار, تاریخ اقتصادی ایران, جامعه شناسی ایران, تاریخ اجتماعی ایران, تاریخ قاجار, قاجاریه, کتاب جامعه و بازار در عصر ناصری با نگاهی به اوضاع اجتماعی و اقتصادی در عصر قاجار