كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
جامعه شناسی صلح

جامعه شناسی صلح

نویسنده: گاستون بوتول
مترجم: هوشنگ فرخجسته
ناشر: جامعه شناسان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 153
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 1 


مروری بر کتاب 

از مجموعه مطالعات در عرصه های جامعه شناسی جنگ و جامعه شناسی صلح چنین استنباط می شود که استقرار صلح ضرورتی است حیاتی. 
بی تردید برای صلح باید کاری کرد، کاری بی سابقه، زیرا تا زمانی که ریشه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی روانی جنگها نخشکند، صلح تحقق نخواهد یافت.

در عصر ما ضرورت دارد که همه ملت ها برای حفظ صلح دست به جهادی عظیم بزنند.این جهاد مقدس باید هدف های متعددی را نشانه گیرد؛ جلوگیری از استثمار و استعمار، استقرار حکومت های ملی و مردمی، نفی امپریالیسم سیاسی و اقتصادی معاصر، و...

در یک جامعه، اگر کنش‌های مثبت و پیوسته، در یک فرآیند طولانی و به نحوی چشمگیر بر کنش‌های منفی و گسسته فائق آید، حالت صلح‌آمیز و در صورتی که به عکس، کنش‌های منفی و گسسته غالب شود، حالت جنگ‌افروزی ایجاد می‌شود. جنگ و صلح، پدیده‌هایی اجتماعی هستند و تنها با ابزارهای روش‌شناختی علوم اجتماعی قابل تبیین‌اند. زیرا جنگ‌های گروهی انسان اگر «طبیعی» و «غریزی» باشد، باید مانند بسیاری از غرایز، نظمی سیستماتیک داشته و همه به طور منظم خواهان آن باشند. در حالی که مطالعات قوم‌شناسی و مردم‌شناسی مدارک بسیاری را برای ابطال چنین دیدگاه‌هایی ارائه کرده است.

در نهایت آن‌چه که از جامعه‌شناسی جنگ و صلح استنباط می‌شود این است که استقرار صلح ضرورتی حیاتی است. از این رو نگارنده در کتاب حاضر به جامعه‌شناسی صلح در سه بخش پرداخته است. 

فهرست 

• تکوین اندیشه صلح
• تعریف و تبیین چارچوب برای صلح
• انصراف انفعالی و تدافعی
• تحقیقات علمی درباره صلح
• تضعیف صلح
• سنخ شناسی صلح
• و...

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جامعه شناسی صلح

  • 200,000ریال

برچسب ها: گاستون بوتول, هوشنگ فرخجسته, جامعه شناسی, صلح, جامعه شناسی سیاسی, جامعه شناسی جنگ, علوم سیاسی, کتاب جامعه شناسی صلح