دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

جامعه شناسی سیاسی

جامعه شناسی سیاسی

نویسنده: رضا علومی
ناشر: ایرانمهر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 230
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1346 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

دکتر رضا علومی، فعال سیاسی، حقوقدان و استاد پیشین دانشگاه‌های تهران و نیس فرانسه و نماینده دوره بیست و سوم مجلس شورای ملی بود.دارای درجه دکترای دتا در حقوق و دکترای دتا در علوم سیاسی با مرتبه بسیار عالی از پاریس و دکترای دانشگاهی در حقوق جزا بود. وی هم‌چنین موفق به اخذ دیپلم دتود سوپریور در حقوق عمومی از اکس ان پروونس و نیز دیپلم دتود سوپریور در نظام حقوقی روم باستان از پاریس با درجه ممتاز شده بود. وی در ایران سال‌ها در مشاغل قضائی تا مستشاری دیوان عالی کشور خدمت کرد.

سیاست علم قدرت و هنر اداره حکومت است. به عبارتی هدف و موضوع علم سیاست بررسی و شناخت قدرت سیاسی است . سیاست نظری مجموعه مطالعات تاریخی، جامعه‌شناسانه و روانشناسانه درباره رفتارهای طبیعی انسان در حوزه سیاست است اما سیاست عملی دانش دقیقتری درباره چگونگی ایجاد ثبات سیاسی، تنظیم روابط بین دولت و شهروندان و چگونگی تبدیل خواست‌های عمومی به سیاست‌های عمومی است.

آنچه مردم به نام سیاست و مسائل سیاسی می شناسند با سیاست به مفهومی که در رشته علوم سیاسی مطرح است، تفاوت بسیار دارد و دانشجویان موفق این رشته نیز نه یک سیاستمدار بلکه یک سیاست شناس خواهند شد. در واقع علوم سیاسی به بررسی اندیشه ها و نظریه های سیاسی و کارکرد آنها در عرصه جامعه می پردازد و به عبارت دیگر رشته علوم سیاسی یعنی ارائه یکسری نظریه ها و یا یکسری ابزارها و راهکارهایی که بر اساس آنها هر جامعه شرایط و مشکلات حال را بررسی کرده و از پیش پا برمی دارد و برای حرکتها و اقدامات بعدی یعنی ترسیم فضا برای مسیر آینده برنامه ریزی می کند و همچنین از تجارب و دستاوردهای بشر که در طول تاریخ در عرصه اجتماع به دست آورده است، بهره می برد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات