كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
جامعه شناسی سازمانها

جامعه شناسی سازمان ها

نویسنده: سیاوش گلابی
ناشر: میترا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 136
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 3 


مروری بر کتاب 

بدلیل دگرگونی های سریع در اقتصاد و بافت اجتماعی جوامع اروپای غربی و آمریکای شمالی ، مطالعه و تحلیل منظم سازمانها مورد توجه جامعه شناسان و سایر پژوهشگران سازمانها قرار گرفت .کار مهم وبر در مطالعه سازمانها،نظریه بوروکراسی اوست که بر پایه اندیشه های او درباره قدرت و اقتدار استوار است.بعضی افراد برای دیگران دستور صادر می کنند.دستورات آنها مشروع و قانونی تلقی میگردد و اجرا می شود.وبر می خواست بداند بر مبنای چه اصولی قدرت یا اقتدار ایجاد و بر قرار می شود.

باید برای  اجرای مسئولیت اختیار لازم به افرادی که مسئولیت به آنها تعویض گردیده است داده شود.همچنین مسئولیت افرادی که اقتدار معینی به آنها داده شده باید در حدود تعیین شده آن اقتدار مطلق باشد و آنها شخصا پاسخگوی همه اقدامات کارکنان زیر دست خود باشند.

در مورد "حیطه نظارت" یعنی تعداد افرادی که یک سرپرست می تواند مستقیما کنترل کند ارویک معتقد است هیچ سرپرستی نمی تواند مستقیما به کار بیشتر از پنج یا حداکثر شش نفر نظارت داشته باشد اما گیولیک با وجود این که اصل محدودیت حیطه نظارت را مورد تاکید قرار میدهد معتقد است عواملی مانند ویژگیهای شخصی سرپرست،مجاورت مکانی افراد تحت کنترل و نظارتش،ماهیت کاری که به وسیله آنها انجام می شود ثبات سازمان و غیره در تعیین حیطه نظارت  تاثیر می گذارد.

فهرست 

۱- سیر تکوینی جامعه شناسی
۲- پیشگامان جامعه شناسی
۳- سازمانها و محیط اجتماعی
۴- عوامل درون سازمانی
۵- نقش سازمان ها در توسعه
و ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جامعه شناسی سازمانها

  • ناشر: میترا
  • کد کتاب: 113525 - 59/4
  • موجودی: در انبار
  • 90,000ریال
  • 75,000ریال

برچسب ها: سیاوش گلابی, مدیریت سازمان, جامعه شناسی, علوم اجتماعی, سازمان های اجتماعی, کتاب جامعه شناسی سازمانها, جامعه شناسی سازمان ها