كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
جامعه شناسی زنان و خانواده

جامعه شناسی زنان و خانواده

نویسنده: محمدتقی شیخی
ناشر: شرکت سهامی انتشار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 280
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب  

جامعه شناسی، تا مدت های مدید، تنها به طرح مسائل مردانه می پرداخت و به مشکلات و مسائل خاص زنان توجهی نداشت. یکی از موضوعات مهم جامعه شناسی تحقیق در مورد شیوه های مدرن اشتغال در حوزه عمومی بود که مردان (و درصدی از زنان) به آن اشتغال داشتند. بدین ترتیب، آن دسته از فعالیت های سنتی که زنان چه در جوامع پیشرفته و چه در جوامع در حال توسعه انجام می دادند اصولا از مفهوم کار متمایز شده و مورد توجه و بررسی قرار نگرفت. کار سنتی زنان به محدوده خصوصی یعنی خانواده محدود می شد و بدون دستمزد و برای مصرف خانواده بود .

وضعیت اجتماعی زنان به صورت سنتی آنها را تبدیل به پاسداران وتعدیل کنندگان نطرات گوناگون کرده است زنان در اجتماع همواره براساس جنسیتشان به صورت همسر مادر ودخترایفای نقش کرده وفعالیتهای انان به عنوان زن در سطوح سیاسی اقتصادی دینی ودانشگاهی چندان چشمگیر نبوده است وتجربه زنان در زندگی اجتماعی به صورت نقش های منفک ومجز است به این معنی که آنها در نقش های اجتماعی خود دست به توازن وتعدیل میزنند و با ایفای نقش های ترکیبی به صورت مادر همسر کدبانو پرورش دهنده نسل جدید ونان اور را عمل میکنند واز دیدگاهی دیگر زنان تولید کننده ی نیروی کار وحامیان ومحافظ ان هستند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جامعه شناسی زنان و خانواده

  • 300,000ریال
  • 220,000ریال

برچسب ها: محمدتقی شیخی, جامعه شناسی زنان, زنان, روانشناسی خانواده, روانشناسی اجتماعی, جامعه شناسی خانواده, کتاب جامعه شناسی زنان و خانواده