كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
جامعه شناسی دین

جامعه شناسی دین 

نویسنده: ملکم همیلتون
مترجم: محسن ثلاثی
ناشر: ثالث
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 426
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ: 7

 

مروری بر کتاب

به گفته ماکس ‌وبر ، جوامع پیشین در باغ جادوئی زندگی می‌کردند حال آنکه جوامع نوین شاهد نوعی افسون ‌زدایی همه جانبه در جهان بوده‌اند. با توجه به این قضیه، جوامع گذشته چگونه می‌توانستند در یک جهان افسون ‌زده زندگی و امرار معاش کنند؟

از این رو ، وظیفه اصلی جامعه ‌شناسی دین تبیین وجود باورداشتها و عملکردهای مذهبی در جامعه بشری بود. یکی از نظریه‌ های‌ جامعه‌ شناسان سده بیستم درباره دین این است که دین به هیچ ‌روی پذیرای تحلیل جامعه‌شناختی نیست. بنابراین نظر ، دین نهاد خاصی است که از نوعی سرچشمه ‌بنیادی و خصلت روحی غیرطبیعی مایه می‌گیرد و جز با تعابیر مذهبی و روحی نمی‌توان آن را به صورت دیگری بازشناخت.

این نظریه از دیدگاه جامعه ‌شناختی دین فاقد انسجام منطقی است چه آن که متن دین براساس هر زمان و مطابق با رهیافتهای اجتماعی مختلف آن، کامل و اصلاح شده است. از مهمترین نکاتی که در این بحث یعنی جامعه‌ شناسی دین ٬ برمی‌آید این است که جامعه‌ شناسی دین باید در رویکردهای ما نسبت به دین تاثیری بگذارد حال ، چه از موضع خوشایند دینی کارمان را آغاز کنیم یا از موضع ناخوشایند. خلاصه آن که جامعه شناسی دین با این قضیه سروکار دارد که باورداشتهای مذهبی چیستند و تحت چه شرایطی پدید می‌آیند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جامعه شناسی دین

  • ناشر: ثالث
  • کد کتاب: 113518
  • موجودی: در انبار
  • 485,000ریال
  • 435,000ریال

برچسب ها: ملکم همیلتون, محسن ثلاثی, جامعه شناسی دین, فلسفه دین, فلسفه اجتماعی, ادیان, کتاب جامعه شناسی دین