كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
جامعه شناسی جنبشهای اجتماعی با تاکید بر جنبش اصلاحی دوم خرداد

جامعه شناسی جنبش های اجتماعی

نویسنده: حمیدرضا جلائی پور
ناشر: طرح نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 476
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

با تاکید بر جنبش اصلاحی دوم خرداد

"موضوع اصلی این كتاب، جامعه شناسی جنبش‌های اجتماعی با تاكید بر جنبش اصلاحی دوم خرداد است .بدین منظور، نویسنده ابتدا با تعریف شاخصه‌ها و ویژگی‌های انواع نظریه‌های جنبش‌های اجتماعی، می‌كوشد جنبش دوم خرداد را از نوع جنبش‌های اصلاحی و دموكراتیك معرفی كند. وی همچنین سعی دارد نسبت این جنبش را با جنبش‌های جدید، خصوصا با جنبش دانشجویی زنان بنیادگرا و ناسیونالیستی و نیز مسائل ناشی از جهانی شدن نشان دهد.

كتاب از پنج بخش تشكیل شده است. تمركز بخش اول (تقریبا نیمی از كتاب) عمدتا بر مباحث نظری جنبش‌های اجتماعی است. در این بخش جنبش دوم خرداد به صورت فرعی مطرح می‌شود. اما بخش‌های دیگر عمدتا مبتنی بر مولفه‌های اصلی جنبش دوم خرداد و نمودهای عمده آن در عرصه‌های سیاسی و انتخاباتی است كه از این بخش‌ها تشكیل شده است: حاملان جنبش; چالش‌های گفتمانی; چالش‌های انتخاباتی; پس از انتخابات.

كتاب با 10پیوست (شامل مقالات، نوشته‌ها و گفت و گوهای نویسنده درباره حوادث سیاسی اجتماعی ایران و جنبش دوم خرداد كه در سال‌های گذشته به چاپ رسیده) خاتمه می‌پذیرد.
پیوست‌ها عبارت‌اند از:

1ـ نتیجه انقلاب
2ـ اولترا اصلاح طلبی
3ـ نگاهی به روزهای داغ در كردستان
4ـ جنبش كردی : پویشی رهایی بخش یا عقیم
5ـ جنبش دوم خرداد و چالش با جامعه توده‌ای
6ـ اصلاح طلبان و چالش با جامعه حامی پرور
7ـ توقیف مجله روشنفكری كیان
8ـ كاریزمای خاتمی
9ـ این جنبش هفت جان دارد
10ـ بن بست با اصلاح دائمی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جامعه شناسی جنبشهای اجتماعی با تاکید بر جنبش اصلاحی دوم خرداد

  • ناشر: طرح نو
  • کد کتاب: 103755 - 24/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: حمیدرضا جلائی پور, جامعه شناسی سیاسی, روانشناسی اجتماعی, سیاست و حکومت, مردم سالاری, جمهوری اسلامی, اصلاحات, محمد خاتمی, دوم خرداد, دموکراسی, جامعه شناسی ایران, کتاب جامعه شناسی جنبشهای اجتماعی با تاکید بر جنبش اصلاحی دوم خرداد