كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
جامعه شناسی تجربی ، روش های جامعه پژوهی

جامعه شناسی تجربی

نویسنده: پل دکامپ
مترجم: احد زرفروشان
ناشر: نوبل
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 379
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1354 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : عالی ~ گوشه ی پایین جلد پشتی کتاب افتادگی دارد.

 

مروری بر کتاب

روش های جامعه پژوهی

جامعه شناسی نظری و جامعه شناسی تجربی در درجۀ اول مصرف‌کنندگان دست‌آوردهای جامعه شناسی تاریخی و در درجۀ دوم تغذیه‌کنندگان آن هستند. وقتی متفکران کلاسیک (به ویژه مارکس، دورکیم و وبر) که صبغۀتاریخی آثارشان برجسته است، نخستین مفاهیم جامعه شناسی را ساختند و پرداختند، زمینه برای دو نوع فعالیت علمی دیگر آماده شد.

عده‌ای تلاش کردند عمدتا از طریق قیاس و تمثیل (مانند گزارۀ: زندگی اجتماعی شبیه یک نمایش است) مفاهیم به ارث برده را فربه‌تر کنند و به طور نظری بین آنها روابطی برقرار نمایند.

همچنین عده‌ای دست به سنجش مفاهیم موجود زدند و با تحلیل‌های غالبا آماری داده‌ها (به روش استقرا) سعی نمودند به طور تجربی روابط بین مفاهیم را شناسایی کنند (تعدادی از محققان نیز هر دو کار را با هم انجام می‌دادند).

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

جامعه شناسی تجربی ، روش های جامعه پژوهی

  • ناشر: نوبل
  • کد کتاب: 113516- 54/1
  • موجودی: در انبار
  • 450,000ریال
  • 360,000ریال

برچسب ها: پل دکامپ, احد زرفروشان, جامعه شناسی, روانشناسی اجتماعی, جامعه پژوهی, کتاب جامعه شناسی تجربی ؛ روش های جامعه پژوهی